به گزارش صبح توس؛ محمد رضا کلایی روز جمعه در مراسم افتتاح پروژه بهسازی و مناسب سازی مسیر دسترسی به آرامستان بهشت رضوان مشهد افزود: تمام تلاش ما کسب رضایت مردم است و بسیاری اوقات فراتر از وظایفی که روی کاغذ است را وظیفه خود می دانیم و خدمات رسانی می کنیم.

وی اضافه کرد: درحال حاضر پروژه های زیادی در نقاط مختلف شهر درحال اجراست که امیدوارم بتوانیم به طور میانگین در تیرماه امسال هر روز شاهد افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی یک پروژه باشیم و در مجموع امیدوارم سال ۹۹ سالی پررونق برای پروژه‌های شهری و سالی پر فایده برای مردم باشد.
شهردار مشهد گفت: طی چهار ماه گذشته با وجود شیوع ویروس کرونا، به بهترین شکل و با رعایت تمامی نکات بهداشتی به مردم خدمات رسانی کردیم.
کلایی با اشاره به حضور مردم در کنار مدیریت شهری افزود: افتتاح پروژه ساماندهی و بهسازی راه دسترسی آرامستان بهشت رضوان از دو جهت اهمیت دارد، این پروژه باعث بهبود و ایمن شدن راه دسترسی برای ساکنان ۱۱ روستای بخش مرکزی مشهد خواهد شد و در کنار آن دسترسی مردم به آرامستان بهشت رضوان تسهیل می‌شود.
وی ادامه داد: اکنون ظرفیت بهشت رضا (ع) رو به اتمام است و این طور به نظر می‌رسد که باید عمده ظرفیت خود را در این آرامستان معطوف به رسیدگی به فضاهای عمومی و تسهیل بیشتر در امر زیارت اهل قبور کنیم.
شهردار مشهد گفت: با توجه به این موضوع باید به سمتی حرکت کنیم که آرامستان اصلی شهر مشهد که خدمات پایه برای کفن و دفن را ارائه می دهد بهشت رضوان باشد.

کلایی افزود: باید ظرف ۶ ماه آینده مطالعات مورد نیاز، آماده شدن اسناد و انتخاب پیمانکار جهت احداث راه دسترسی اصلی به آرامستان بهشت رضوان از کنار گذر شمالی مشهد انجام شود و بتوانیم تا پایان فصل پاییز عملیات اجرایی این مسیر را آغاز کنیم زیرا یکی از نیازهای مهم برای استفاده از آرامستان بهشت رضوان ایجاد مسیر دسترسی اصلی به آن است.
وی افزود: هرچند خدماتی که در حال حاضر در بهشت رضوان ارائه می شود خدمات مناسبی است و قابل مقایسه با سال گذشته نیست اما بازهم باید به افزایش ارائه خدمات در این آرامستان سرعت بخشیده شود.

کلایی خاطرنشان کرد: پروژه‌های بسیاری در حال انجام است و تیرماه هر روز یک پروژه یا افتتاح می‌شود و یا به پایان می‌رسد.

وی افزود: ما رکورد حداکثر 11 روز تاخیر در افتتاح پروژه را داریم.

صبح امروز با حضور شهردار و جمعی از مدیران شهری مشهد، محور دسترسی آرامستان بهشت رضوان حد فاصله جاده کلات و تقاطع نوچاه افتتاح شد. 

جاده دسترسی آرامستان بهشت رضوان حد فاصله جاده کلات و تقاطع نوچاه به طول 6.7کیلومتر با حضور شهردار مشهد و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری افتتاح شد.

با افتتاح این محور دسترسی آسان به بهشت رضوان فراهم شده و 10 روستای منطقه نیز از این جاده بهره خواهند برد.عرض این جاده آسفالت 12.1متر است و 13.1 متر عرض کل محور با نگهدارنده‌های خاکی آن است.

انتهای پیام/