به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد قمی شب گذشته در مراسم شام شهادت امام صادق(ع) و چهلمین روز شهادت محمدرضا فیضی شهید مدافع حرم و دکتر حمید عقیلی شهید سلامت که در عرضه میدان شهدا برگزار شد، اظهار کرد: قسم خوردن خیلی توصیه نمی‌شود و در شرایط معمولی می‌گویند قسم نخورید چه به جان عزیزان، چه ائمه و مقدسات، اما عجیب است که خدا وقتی با بندگان سخن می‌گویند قسم می‌خورد و برای تاکید، قسم یاد کردند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه با بیان اینکه خدا سوگندهای متعددی یاد کردند گاهی به انسان‌های بزرگ و روحیات آنها قسم خوردند، گفت: هر قسم نکته‌ای دارد.

وی با اشاره به سوگندی که در خصوص مجاهدین است و به نفس نفس زدن اسب‌های مجاهدین سوگند یاد شده افزود: در این آیه تاکید شده که اگر کاری در این عالم رقم بخورد به دست مجاهدین است.

حجت الاسلام قمی ادامه داد: مجاهدین، فاطمیون و رزمنده‌ها گره باز می‌کنند، جلوی زورگویی مقاومت می‌کنند ما ملتی هستیم که هزینه‌ آقایی‌مان را دادیم ملت باید اینگونه باشد مثل مجاهدین فاطمیون.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به سوره مرسلات که خدا در آن پنج مرتبه به فرشتگان قسم می‌خورد گفت: خدا قسم خورد که بگوید وعده‌های الهی را باور کنیم. وعده خدا حق است تعبیر آقا به تیم مذاکره کننده هم همین بود وعده خدا این است که اگر کسی مجاهدت و قیام کند خدا او را نصرت می‌دهد.

وی یادآور شد: قیامت یوم الفصل است، ۲۲ بهمن یوم الفصل بین نظام طاغوت بود. گاهی یوم یک روز نیست ۸ سال دفاع مقدس یوم الفصل است. یوم الفصل روزی است که وعده‌های خدا محقق می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین قمی با تاکید بر اینکه باید ایمان خود را تقویت کنیم تا دچار خسران نشویم گفت: "ویل ِ"دنیایی ما زمان طاغوت بود، سه رئیس جمهور دنیا در کشور ما جلسه گذاشتند اما شخص اول مملکت ما شاه ملعون را به جلسه راه ندادند، کشور را تکه تکه کردند بحرین را گرفتند این ویل دنیایی است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه یوم الفصل روز جدایی حق و باطل است به وقایع روز عاشورا اشاره و تاکید کرد: دو حزب بیشتر در دنیا بیشتر وجود ندارد یکی حزب الله و دیگری حزب شیطان است، گاهی اینقدر مجاهدت فرد در راه خدا زیاد می‌شود که او جزو شهدا و مجاهدان می‌شود، شهید سلیمانی با مجاهدتش توانست میان دنیا مطرح شود.

وی در بخشی دیگری از سخنانش با اشاره به صحیفه صادقیه، به ویژگی‌های برجسته امام صادق و مجاهدت ایشان برای برپایی راه حق اشاره کرد.

حجت الاسلام و المسلمین قمی با اشاره به روایتی از امام سجاد(ع) به برگزاری مجالس یادبود برای شهدا توسط فرزندان شهدا تاکید کرد.

انتهای پیام/