به گزارش صبح توس؛ محمود شبان، مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در سالن جلسات این اداره برگزار شد، اظهار داشت: 21 تا 27 خردادماه هفته جهاد کشاورزی است که این هفته را خدمت همه تولیدکنندگان عرصه تولید و تلاش تبریک عرض می کنم و امیدواریم در سال 99 که به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده بتوانیم در کنار تولیدکنندگان شعار سال را تحقق دهیم.

وی با بیان اینکه از سال گذشته اقدامات خوبی در عرصه های تولید و بازاریابی محصولات کشاورزی انجام شده است، خاطرنشان کرد: مشکلات در حوزه پس از تولید بسیار زیاد شده و کشاورزان نیز مشکلاتی در بازاریابی و بازار رسانی محصولات دارند که برنامه ما در سال 99 این است که تمرکز مجموعه را به سمت پس از تولید داشته باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد با تاکید بر اینکه خلیل آباد یک شهرستان کاملاً باغبانی است و اصولاً سرمایه گذاری در شهرستان های باغبانی بالا است، تصریح کرد: هزینه تمام شده برای تولید هر کیلو کشمش در شهرستان خلیل آباد حداقل بین 15 تا 17 هزار تومان برای کشاورز است.

وی با اشاره به اینکه برنامه هایی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در شهرستان خلیل آباد برگزار می شود، اذعان کرد: نشست با تشکل های بخش کشاورزی، جشنواره تاک پلو مجازی، افتتاح پروژه های بخش کشاورزی از محل اعتبارات دولتی، شرکت در نماز جمعه، نمایشگاه و دستآورد تصویری، بازدید از خانواده شهدای جهاد کشاورزی و... از جمله برنامه های هفته جهاد کشاورزی است.

شبان با بیان اینکه با توجه به خسارت سیل سال 98 در شهرستان خلیل آباد اعتباری بالغ بر 470 میلیون تومان بلاعوض و 670 میلیون تومان تسهیلات کم بهره به کشاورزان پرداخت شد، عنوان کرد: 300 میلیون تومان اعتبارات عمرانی در جهت پیشگیری از وقوع سیل به شهرستان در جهت انجام پروژه ها اختصاص داده شد.

انتهای پیام/