به گزارش صبح توس دومین جلسه ستاد نماز جمعه در سال ۹۹ ظهر امروز در محل دفتر ستاد نماز جمعه شهرستان نیشابور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با هدف پیش‌بینی نحوه برگزاری اولین نماز جمعه سال 99 برگزار شد.

حسین اکرامی، مسئول ستاد نماز جمعه در ابتدای جلسه با قرائت ابلاغیه شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: نماز جمعه در شهرهایی که وضعیت سفید و زرد دارند می‌توانند با رعایت مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به‌قرار داشتن نیشابور در وضعیت زرد باید شرایط برگزاری نماز جمعه را در صورت صلاح‌دید تصمیم‌گیری و برقرار نماییم.

حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی، امام‌جمعه نیشابور در خصوص تعطیلی نماز جمعه گفت: نماز جمعه امری عبادی، سیاسی و اجتماعی که باعث اقتدار اسلام و نظام می‌شود اما اگر پای سلامت نمازگزاران در میان باشد نباید برگزار شود تا شرایط ایمن فراهم شود.

وی در خصوص برگزاری اولین نماز جمعه در سال ۹۹ تصریح کرد: توجه به پروتکل‌های بهداشتی صادرشده از طرف وزارت بهداشت بسیار مهم است و ما باید تمام تلاشمان را برای رعایت آن انجام دهیم.

یعقوبی تأکید کرد: نمازگزاران باید در نماز جمعه این هفته حتماً همه باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند و ماسک، مهر، تسبیح و چادر برای خواهران به همراه داشته باشند.

امام‌جمعه محترم نیشابور خاطرنشان کرد: شرایط را باید طوری فراهم کنید که نمازگزاران در امنیت و آرامش نماز را اقامه کنند.

وی همچنین در خصوص فراهم کردن شرایط ایمن گفت: در ورودی‌های مسجد جامع باید نمازگزاران تست تب انجام شود، کلیه مصلی و شبستان‌ها ضدعفونی گردد و سخنرانی قبل از خطبه‌ها لغو شود.

وی اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنم جهت دفع بلا قبل از اذان صحیفه سجادیه قرائت شود.

سید علی‌اکبر حسینی، فرماندهی ناحیه بسیج شهرستان نیشابور نیز از همکاری نیروهای بسیج با نماز جمعه به‌صورت تمام و کمال خبر داد و بیان داشت: نیروهای بسیج در صحن مسجد سعی می‌کنند مردم را به رعایت فاصله اجتماعی دعوت کنند و آموزش‌های لازم را گوش زد کنند.

وی بیان داشت: تمام تلاش ما حفظ امنیت و سلامت نمازگزاران است و همه با تمام امکانات برای این امر تلاش می‌کنیم.

انتهای پیام/