به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد ظهر امروز در چهاردهمین خطبه مجازی در حرم مطهر امام رضا (ع) ضمن تسلیت سالروز رحلت امام و گرامیداشت قیام خونین ۱۵ خرداد گفت: مقام معظم رهبری در بیانات دو روز گذشته، قامت رسایی از امام راحل را به دنیا نشان دادند

وی افزود: فرمایشات رهبری در حقیقت امام شناسی را برای ما متحول کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه مردم، ابرقدرت‌ها و قدرت‌های بزرگ را شکست‌پذیر دیدند و شناختند تصریح کرد: امام فرمودند «من صدای خرد شدن استخوان‌های مارکسیست را می‌شنوم» و شوروی فروپاشید.

وی افزود: امام بزرگوار پیش‌بینی کردند جریان فروپاشی آمریکا از درون اتفاق خواهد افتاد.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: در تداوم بیداری مردم آمریکا، شاهد فروپاشی این ابرقدرت استکباری در دنیا خواهیم بود.

وی ضمن اشاره به اینکه آمریکا زانوی خود روی گردن مردم ما گذاشت و اجازه نفس کشیده به مردم ما نمی‌داد افزود: این قضیه را در افغانستان، عراق و سوریه دنبال می‌کند، کار آمریکا همین است که نفس ملت‌ها را قطع کند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: کسانی که کعبه آمالشان آمریکا بود، به چنین جریان اجتماعی عشق می‌ورزیدید؟

وی افزود: امروز آمریکا با تحمیل یک رژیم فاشیستی، استبدادی و موروثی روی گردن مردم عربستان زانو گذاشته است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه از عزیزانمان در مدیریت بیماری و مقابله با کرونا در این کشور تشکر می‌کنم گفت: تحول سازی امام در دو عرصه مقابله با بیماری و مانور مواسات و همدلی خودش را نشان داد.

وی افزود: راجع به شبانه‌روزی بودن صحن‌های حرم مطهر نکته‌ای عرضه داشتم، از تولیت آستان قدس، استاندار و ستاد مقابله با کرونا تشکر می‌کنم.

آیت الله علم الهدی اظهار کرد: متأسفانه مردم مشهد در جریان کرونا به آسیب‌های اقتصادی فوق‌العاده‌ای مبتلا شدند و ان‌شاءالله با باز شدن حرم مطهر و سفر زائران، این خسارت اقتصادی نیز جبران شود.

انتهای پیام/