به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به اعتراضات گسترده در کشور آمریکا، اظهار داشت: کشور 50 ایالتی آمریکا محصول مهاجرت ظالمانه اروپایی ها به سرزمین اجدادی سرخپوستان است.

وی با بیان اینکه اعتراضات سیاه پوستان به بیش از 150 شهر کشیده و در 40 شهر از جمله پایتخت آمریکا حالت حکومت نظامی اعلام شده است، خاطرنشان کرد: این اعترضات بی سابقه ترین اعتراضات در دهه های اخیر است و از زمانی شروع شد که 4 پلیس با گذاشتن زانو خود بر روی یک سیاهپوست او را خفه کردند و باقی نظاره گر بودند.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه این شهرها با ورود گاردهای امنیتی و ارتش آمریکا نیز حالت جنگی به خود گرفته است، تصریح کرد: چهره واقعی و وحشی دولتمردان آمریکا را در بیرون از آمریکا دیده و شنیده بودیم ولی امروز اخبار حکایت از این دارد که دولت آمریکا برای مردم و شهروندان خود ارزشی قائل نیستند.

وی با اشاره به اینکه همه ما باید بدانیم که پایه و اساس آمریکا بر اساس کشتار، خیانت، استعمار و جنایت بنا شده است، اذعان کرد: بخش زیادی از کشور آمریکا سرزمین مادری سرخپوستان بی پناه است و در این راه بخش زیادی از سیاه پوستان قربانی شدند و در قفس و زنجیر جان باختند.

ناهیدی با بیان اینکه آمریکا برای تثبیت ابرقدرتی خود به سمت جنگ جهانی، بمب باران شیمیایی و کشورگشایی و کشتار زیادی از مردم حرکت کرد، افزود:  بیش از 50 میلیون در کشورهای مختلف تا به امروز قربانی اهداف شوم آمریکا شده اند.

وی با تاکید بر اینکه امروز شاهد آمریکایی هستیم که در حال افول و ضعف است و حوادث اخیر آمریکا و جنبش سیاه پوستان نیز مقدمه ای برای این امر است، عنوان کرد: افول آمریکا را  در جنبه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ... شاهد هستیم و امروز آمریکا در دو مخمصه داخلی و خارجی گرفتار آمده است.

امام جمعه خلیل آباد با اشاره به اینکه شکست های راهبردی و بزرگ در تقابل با ایران و ناتوانی در جلوگیری از رسیدن 5 نفتکش ایران به سمت حیاط خلوت خود به وضوح قابل مشاهده است، تشریح کرد: آنچه که در آمریکای دیروز و امروز مشاهده کرده و می کنیم چیزی جز بروز آموزه های لیبرال و دموکراسی غرب نیست، همان چیزی که بسیاری از فریبخوردگان وطنی در سطوح کارشناسی و مدیریتی در طی این سال ها بدان دل خوش کرده اند و مردم ایران را از آمریکا ترسانیده اند.

وی در پایان تاکید کرد: آنهایی که ملت ایران را به خاطر مبارزه با آمریکا سرزش کرده اند و می کنند باید به خود بیایند و به دستکش مخملی آمریکا خیره نشوند و از خیال باطل خود که دل بستن به آمریکا و غرب هست بازگردند.

انتهای پیام/