به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام علیرضا سیستانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سرخس با تاکید بر اینکه کشور ۵۰ ایالتی آمریکا این روزها حال خوشی ندارد، اظهار کرد: بی‌سابقه‌ترین اعتراضات در چند دهه اخیر در آمریکا شکل گرفته و شهرهای آمریکا در حالت جنگی هستند.

امام جمعه موقت سرخس با اشاره به اینکه آمریکا همان آمریکا است، افزود: سال‌های سال مردم دنیا این چهره آمریکا را دیدند و شاهد ظلم‌ها و جنایت‌های او بودند، اما اکنون حکایت این است که امروز شهروند آمریکایی هم برای آمریکا دیگر ارزشی ندارد.

وی تصریح کرد: تا دیروز شعار "نمی‌توانیم نفس بکشیم" را مسلمانان و مردم جهان و منطقه از دست جنایت‌های آمریکا فریاد می‌زدند، اما امروز خود مردم آمریکا این شعار را فریاد می‌زنند.

حجت‌الاسلام سیستانی با اشاره به اینکه کشور آمریکا بر پایه کشتار و جنایت و استعمار شکل گرفته است، عنوان کرد: میلیون‌ها انسان کشته شدند تا آمریکا شکل بگیرد.

خطیب نماز جمعه سرخس با تاکید بر اینکه افول موریانه‌‌ای آمریکا در جریان است، گفت: امروز رئیس جمهور آمریکا یکی از عوامل تسریع‌کننده افول این کشور است که سر برداشته و این سنت الهی است که طاغوت‌ها از صحنه روزگار محو خواهند شد.

امام جمعه موقت سرخس خاطرنشان کرد: همچون کشتی بزک کرده تایتانیک آمریکا هم به زودی غرق خواهد شد.

وی تصریح کرد: شکست های راهبردی بزرگ آمریکا در منطقه، ناتوانی در برابر اقتدار جمهوری اسلامی، شکست تحریم‌ها در حیاط خلوت آمریکا و ناتوانی در مهار بیماری کرونا امروز قدرت پوشالی آمریکا را به رخ جهانیان کشیده است.

حجت‌الاسلام سیستانی با تاکید بر اینکه جهان بدون آمریکا در حال تحقق است، گفت: غرب پرستان داخلی از اندیشه باطل تکیه و حمایت از آمریکا بیرون بیایند.

خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه با انتقاد از وضعیت قیمت مسکن در شهرستان سرخس اظهار داشت: بازار مسکن در شهرستان سرخس آشفته و گرفتار دلال بازی شده و دلالان به دلایل واهی مسکن را به قیمت‌های گزاف خرید و فروش می‌کنند.

امام جمعه سرخس در پایان تاکید کرد: از مسئولان شهرستان درخواست داریم، اجازه ندهند دلال‌ها بازار مسکن را به دلایلی که منطقی نیست، بهم بریزند.

انتهای پیام/