علی‌رضا اخویان، مدیرعامل آب و فاضلاب نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس در رابطه با کمبود آب در شهرستان نیشابور گفت: ما در اکثر نقاط کشور مانند نیشابور کمبود آب داریم و لذا مردم باید رعایت کنند.

وی افزود: با تغییر وضعیت کرونا در شهرستان نیشابور پیش بینی می کنیم مصرف آب افزایش یابد.

اخویان تأکید کرد: از مردم انتظار داریم برای شستن دستهایشان که باید به صورت مرتب اتفاق بیافتد، طی زمانی که دست ها را کف مالی می کنند شیر آب را ببندند تا در مصرف آب صرفه جویی شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب نیشابور ادامه داد: تعداد زیادی از مردم آب را حین دست شسکت باز می گذارند و بعد دست ها را می شویند که این کار می تواند در این ایام که فشار مصرف آبیا زیاد است مشکلاتی را برای ما ایجاد کند.

وی افزود: ما در زمستان و فروردین هفت تا 7.5 درصد افزایش مصرف آب در شهرستان نیشابور بر اثر کرونا داشتیم ولی با توجه به تغییر وضعیت در فصل گرما، مردم بجای دست شستن، دوش هم می گیرند و این باعث شده است که مصرف آب بیش از 14 درصد افزایش یابد.

اخویان با اشاره به مصرف بیش از حد آب تاکید کرد: به هیچ عنوان طرحی برای جیره بندی آب در سطح شهرستان نداریم و دلیل آن ایجاد استرس روانی بر روی مردم است.

وی ادامه داد: البته ما طرحی برای جیره بندی نداریم ولی اگر مردم رعایت نکنند و شرایط به گونه ای شود هیچ چیز صد در صد نیست.

مدیرعامل آب و فاضلاب نیشابور افزود: البته مردم باید بدانند که با توجه به مصرف آب بالا در شهرستان نیشابور فشار کم خواهد بود و مردم امیدواریم صبر داشته باشند.

انتهای پیام/