به گزارش صبح توس؛ به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی(ره) بخش چند رسانه ای صبح توس سراغ مبلغان مذهبی جهان اسلام از کشورهای خارجی رفت تا نظر آن ها را در مورد امام(ره) بپرسد.

 امام خمینی(ره) هنوز زنده است

حسینه محمد اونانا از کشور نیجریه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: امام خمینی(ره) هنوز زنده است و دلیل این ماندگاری و زنده بودن، تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر دیگر کشورهای مسلمان، مخصوصا در کشور ما نیجریه است.

وی افزود: ما باید حقیقت امام خمینی(ره) را دریافت کنیم و من امام(ره) را به عنوان الگوی زندگی خود قرار داده ام.

محمد اونانا در پایان خطاب به هموطنان و هم زبانان خود گفت: امام خمینی(ره) شخصیتی بود که دنیا را تکان داد و سربازان او بعد از او نیز مانند شیخ زکزاکی یاری گر مظلومان شدند.

https://www.aparat.com/v/anPTB

امام خمینی(ره) مرد حقیقت و درستی بود

علی علیزاده از کشور آذربایجان در گفت و گو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: امام خمینی(ره) یک عالم ربانی بود و طالب حق بود و سخنان ایشان همان سخنان پیامبر و ائمه اطهار(ع) بود از این رو امام(ره) را علاوه بر ایران در سراسر جهان با این خصوصیت شناخته اند.

وی در پایان خطاب به هموطنان و هم زبانان خود گفت: با توجه به اینکه امام خمینی(ره) مرد حقیقت و درستی بود و مردم دنیا فطرتا حق طلب هستند، او را یک جهان دوست دارند.

https://www.aparat.com/v/Bx9wu

نهضت امام خمینی(ره) از زبان تمام عدالت‌خواهان جهان شنیده می‌شود

ژان بک از کشور ساحل عاج در گفت و گو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: نهضت امام خمینی(ره) پس از چهار دهه به سراسر جهان صادر شده و امروز از زبان تمام عدالت خواهان جهان شنیده می شود.

https://www.aparat.com/v/eW4zX

امام خمینی(ره) امید مظلومان است/ در آفریقا غیرمسلمانان هم به امام خمینی(ره) و رهبری علاقه‌مند هستند

کریم بوکومو از کشور بورکینافاسو در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: امام خمینی(ره) باعث حضور من در ایران شد و به واسطه ایشان با مکتب اهل بیت(ع) و تشیع آشنا شدیم که به دنبال آن به ایران آمدم.

وی تصریح کرد: در آفریقا حتی غیر مسلمانان نیز به امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله) علاقه مند هستند. کاری که امام خمینی(ره) انجام داده است یک کار جهانی است و مخصوص ایرانی ها نبود و به قول عرب زبانان هر کاری که برای خدا انجام شود رشد می کند.

بوکومو در پایان خطاب به هموطنان و هم زبانان خود گفت: امام خمینی(ره) امید مظلومان است و باید همه مردم دنیا با ایشان آنا شوند؛ امام خمینی(ره) زنده است.

https://www.aparat.com/v/s0nej

انتهای پیام/