به گزارش خبرنگار صبح توس؛ جلسه ستاد اربعین که با حضور امام جمعه، مسئول بازسازی عتبات و اعضای موکب شهید علیمردانی همزمان با رحلت جانگذار بنیان گذار جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) در دفتر امام جمعه تربت جام برگزار شد.

حجت الاسلام میرزا حسین معتمدی فر امام جمعه تربت جام پس از شنید گزارش و نقطه نظرات حاضرین در جلسه با گرامی داشت یاد امام خمینی (ره) با اشاره به شاخه های گوناگون مدیریت در جهان بیان داشت: دانشگاه ها مطرح جهان برای رشته مدیریت شاخه های گوناگون اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... تعریف کرده و آنها را تدریس می کنند اما بعد از برپایی چندین ساله همایش چند ده میلیونی اربعین در حال ایجاد شاخه جدید مدیریت با عنوان "مدیریت هیئتی " هستند.

وی ادامه داد: در مدیریت هیئتی شاهد هستیم که فرمانده والامقام امام خامنه ای بوسه به پیشانی سردار شهید سلیمانی می زند که در هیچ گونه از مدیریت جهان این کار مرسوم نیست.

امام جمعه تربت جام اضافه کرد: انقلاب اسلامی فضا را برای این سبک مدیریت باز کرد و هرکجا مسئولان با این روش عمل کردن شاهد موفقیت بسیاری در طول این 41 سال جمهوری اسلامی بودیم و توانستیم بحران جنگ، سیل، زلزله و .... به خوبی مدیریت و از آن خارج شویم.

معتمدی فر تصریح کرد: مدیریت هیئتی به خوبی توانست در اشاعه این فرهنگ عاشورا نقش ایفا کند که اگر این کار دولتی و ارگانی شده بود امروز شاهد این عظمت بزرگ در اربعین نبودیم.

وی با تقدیر از همه خادمان و خیرین که موکب های اربعین را یاری می کنند عنوان داشت: خدمت به زائران امام حسین علیه الاسلام باید همراه با تکریم و تعظیم آنها صورت بگیرد.

امام جمعه تربت جام ادامه داد: همیشه کارهای بزرگ توسط مردم به خوبی صورت می گیرد واین نعمت عظیم را خداوند به ما هدیه داده و بنده از همه مردم تربت جام و اللخصوص حجت الاسلام پاروکار که در سه سال گذشته مسئولیت موکب شهید علیمردانی را بر عهده داشتند تشکر می کنم.

معتمدی فر با اشاره به اهمیت کادر سازی در عرصه های مدیریت خاطر نشان کرد: مدیریت هیئتی نمی تواند بدون کادرسازی ادامه حیات داشته باشد و خوشحالم شاهد این تقکر در نیروهای موکب شهید علیمردانی هستیم که بعد رفتن آقای پاروکار از شهرستان نیروی جوان را معرفی و بنده هم با شخص آقای میرکی به عنوان یک جوان موافق هستم لذا لازم است کارهای اداری استان صورت پذیرد تا پس تائید استان با همه توان از این حرکت عظیم در اربعین حمایت کنیم.