رمضان صدیق در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به حریق 12 هکتاری مراتع قره قیطان سرخس اظهار کرد: روز گذشته با حضور به‌موقع مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی سرخس و محیط‌بانان محیط زیست در ارتفاعات قره قیطان سرخس، حریق رخ داده در مرتع اطفاء و از گسترش آن به منطقه جنگلی و ارتفاعات بالاتر جلوگیری به عمل آمد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرخس افزود: در این عملیات که از ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۱۲ خرداد شروع و تا ساعت ۲۱ ادامه داشت، حریق ۱۲ هکتاری مراتع این منطقه مهار شد.

وی تصریح کرد: ۶ نفر از مأموران یگان حفاظت و کارکنان منابع طبیعی، دو نفر از محیط‌بانان محیط زیست و دو نفر از افراد محلی در عملیات اطفاء حریق حضور داشتند که با حضور به‌موقع حریق اطفاء و مأموران ساعت ۲۴ از منطقه خارج شدند. ‌

صدیق بیان کرد: با توجه به فصل گرما و پوشش مناسب جنگل‌ها و مراتع از شهروندان، گردشگران و دامداران تقاضا داریم از روشن کردن آتش در مراتع جدا خودداری کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرخس خاطرنشان کرد: از همه طبیعت دوستان تقاضا داریم هرگونه حریق در مرتع را با شماره ۱۵۰۴ و ۱۵۴۰ اطلاع دهند و از همه دستگاه‌های عضو کمیته بحران شهرستان و نهادهای مردمی تقاضای همکاری و مساعدت در اطفاء حریق‌های احتمالی را داریم.

انتهای پیام/