علی سهیلی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ به تشریح علت ها و دلایل تحریف خط امام راحل پرداخت و اظهار کرد: البته خط امام خمینی (ره) فقط یک خط نیست، یک مکتب است، یک راه است؛ اینها را باید کنار هم دید.

وی عنوان کرد: امام راحل با منظومه فکری خود که سرچشمه در اسلام ناب داشت جمهوری اسلامی را بنا کردند و پس از ایشان مقام معظم رهبری، در حال ساخت بنای تمدن اسلامی بر روی پایه های این تفکرات هستند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: یکی از دلایل تلاش دشمنان برای تحریف خط امام، این است که می خواهند اسلام آمریکایی را جایگزین اسلام ناب کنند؛ این کار ممکن نیست مگر اینکه یک امام ظاهری و بدلی برای جامعه تعریف شود و تمام اقدامات خصمانه در سایه تفکرات جعلی این امام بدلی صورت بگیرد.

سهیلی تصریح کرد: تحریف در افکار امام باعث می شود کار امام تبیین که در واقع مقام معظم رهبری هستند دچار مشکل شود چرا که اگر بنیان دچار تحریف شد در تبیین موضوع هم دچار چالش و مشکل خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه تحریف بیشتر از جنبه لفظی بودن، معنوی است ابراز کرد: اینکه ما اسم عکس امام را درشت مطرح می کنیم اما از مبانی فکری ایشان غافل بوده و به یک امام سطحی و شعاری بسنده می کنیم در واقعی نوعی تحریف است؛ این مساله گاهی از روی غفلت و ساده انگاری اتفاق می افتد و گاهی به خاطر خباثت و غرض ورزی است.

 کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: غافل شدن و تحریف خط امام از جمله مواردی است که به فرموده مقام معظم رهبری اگر اتفاق بیفتد ملت ایران سیلی خواهند خورد.

وی خاطرنشان کرد: جلوگیری از تحریف خط امام به شرطی ممکن است که هسته هایی با مراجعه به مبانی و تفکرات امام، به منظومه فکری ایشان دسترسی پیدا کرده و آن را گسترش دهند؛ این کار اگرچه کار سختی است اما بنابر فرمایشات رهبر معظم انقلاب به دست جوانها باید اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/