به گزارش صبح توس؛ سردار قاسم رضایی، جانشین نیروی انتظامی با حضور در استان خراسان رضوی عملکرد مرزبانی و مرزهای استان را مورد ارزیابی قرارداد و پس از این بازدید عنوان داشت: مرزها خط مقدم آسایش و آرامش کشور هستند و خوشبختانه نیروی انتظامی به عنوان یک سازمان مقدس و بزرگ مسئولیت خطیر و گسترده حفظ و حراست از مرزهای کشور را بر عهده دارد.

وی در ادامه تصریح کرد : پس از انقلاب اسلامی و حضور مرزبانان مخلص و متدین در نقاط صفر مرزی، با توجه به آرمان عمیق انقلاب اسلامی که ایجاب می‌کند از دستاورد انقلاب محافظت شود؛ این مرزها وضعیت خاصی را پیدا کردند.

سردار رضایی خاطر نشان کرد: همواره بعضی از دشمنان ضد انقلاب و ضد آرامش مردم هستند که به دنبال منافع نامشروع خود بوده و از هرگونه توطئه از جمله فتنه مواد مخدر برای اختلال در امنیت کشور جمهوری اسلامی ایران و به تباهی کشیدن بنیان خانواده های ایرانی و اسلامی؛ استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به وسعت بیش از دو هزار کیلومتری مرزهای شرقی کشور افزود: این مرزها عمدتا مبتلابه مقابله با مواد مخدر است، در سال گذشته در کل کشور بیش از 900 تن کشفیات انواع مواد مخدر داشتیم، بیش از 800 تن از این رقم را ناجا کشف کرده و قابل توجه است که بیش از 95 تن از این کشفیات موادمخدر در نقاط صفر مرزی بوده است.

جانشین ناجا با مهم خواندن نقش بسیار کلیدی مرزبانی در مبارزه با موادمخدر بیان کرد: رقم بیش از 95 تن کشفیات مواد مخدر در مرزها به راحتی حاصل نشده است و مرزبانان غیور و ولایتمداری در درگیری ها، با تحمل استرس‌ها، فشارها و نیز شرایط سخت آب و هوایی توانسته‌اند از ورود موادمخدر به داخل کشور و همچنین ترانزیت این موادافیونی به خارج از مرزها و انتقال به کشورهای همسایه جلوگیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: بالاتر از تمام سختی‌هایی که یک مرزبان برای حراست از امنیت این خاک مقدس تحمل می‌کند، شرایط سخت زندگی خانواده‌های مرزبانان است که خداوند توفیقی به آنها عطا فرموده که مقاوم باشند و حمایت کنند غیور مردان مرزبان را تا امنیتی سراسری در مرزهای ایران اسلامی حکم فرما باشد.

سردار رضایی در ادامه گفت: می‌خواهم حرفی از زبان مرزبانان و خانواده‌های این عزیزان خطاب به ملت و شهروندان کشورهای اروپایی و غربی عرض کنم؛ آیا نبایستی پس از چهل سال از غفلت بیرون بیایند و مطالبه‌ی مجدانه‌ای را از دولتمردان خود و سازمان ملل داشته باشند؟

وی تکمیل کرد: به این جهت که ایران اسلامی در خط مقدم مقابله با مواد افیونی و مخدر قرار گرفته است و برای ایران فرقی نمی‌کند که این مبارزه با مواد مخدر برای جوانان ایرانی باشد یا جوانان اروپایی و غربی باشد؛ آیا وقت این نرسیده که ملت های کشورهای غربی، مبارزه گسترده با موادمخدر، که یک حقوق شهروندی مسلم است را از دولت های خود و از سازمان ملل متحد مطالبه کنند؟

سردار رضایی ادامه داد: آیا نباید این موضوع را در حوزه مرزی و مراقبت از مرزها به صحنه بیاورند و بیان کنند که کشور جمهوری اسلامی ایران چه نقشی در چهل سال گذشته در مقابله با مواد مخدر داشته است؟

جانشین ناجا یادآور شد: در کشور مسلمان و در بین مردم آزرده خاطر افغانستان وقتی پای نحس مینی دوبلین باز شد، تولید موادمخدر را از دویست تن به نه هزار تن رساندند؛ آیا مردم اروپایی و غربی این سوال را نباید از دولت هایشان بپرسند که به چه عنوانی پا در کشور افغانستان گذاشته و تولید مواد مخدر را در این کشور به بیش از 45 برابر رساندند؟

وی همچنین افزود: وقتی که ایران اسلامی اعلام می کند در این چهل سال گذشته بیش از 3500 شهید مظلوم در راه مقابله با موادمخدر تقدیم کرده است، نباید قدردان ملت بزرگ ایران باشند؟ نباید در افکار و مطالبات مردم اروپایی و غربی این موضوع بیان شود که تا کی می خواهند دولت هایشان عوام فریبی کنند؟

سردار رضایی در پایان با اشاره به فقدان آموزش و مطالبه این موضوع بسیار مهم در دانشگاه های اروپایی و غربی گفت: این موضوع را کسانی که در اکادمیک کشورهای اروپایی و غربی تدریس می کنند از دولت ها و از سازمان ملل متحد بخواهند و دست از خود فریبی بردارند و بدانند این موضوع مطالبه جدی و مهم تمام خانواده های شهدای مبارزه با مواد مخدر در جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/