خالقداد عرب فرماندار رشتخوار در گفت و گو با صبح توس؛ با تاکید بر لزوم همکاری کشاورزان این منطقه و تحویل گندم تولیدی خود به سیلوی ذخیره گندم در رشتخوار، گفت: دغدقه ما این است که محصول با کیفیت تولید شده در رشتخوار به سفره خود مردم در این شهرستان برگردد. 

وی در ادامه، در رابطه با حمایت مجموعه سیلوی گندم و آرد رشتخوار از کشاورزان گندم کار در این شهرستان، گفت: طبق قول های گرفته شده از مدیر عامل سیلوی گندم در رشتخوار تا 25 درصد افزایش کرایه با کشاورزان به سیلو پرداخت می شود.

عرب در تکمیل این مطلب، افزود: دولت در سال های قبل جهت حمل بار درصدی را در نظر می‌گرفت، که امسال این مبلغ روی کرایه گندم کشیده شده، یعنی حمل بار به سیلو بر عهده کشاورز می‌باشد، که  طبق قول های گرفته شده از مدیر عامل سیلوی گندم در رشتخوار، قرار بر این شد تا 25 درصد هزینه کرایه بار  را مجموعه سیلوی گندم و آرد شهرستان پرداخت و مجموعه پلیس راه نیز همکاری لازم را جهت حمل بدون مشکل گندم به سیلو و کارخانه آرد در رشتخوار داشته باشند.

وی، با اشاره به پیش بینی میزان برداشت محصول گندم در رشتخوار، گفت: پیش بینی می‌شود، که قریب به 20 هزار تن برداشت گندم را امسال در سطح شهرستان رشتخوار شاهد باشیم.


فرماندار رشتخوار همچنین در رابطه با طرح های حمایتی معین اقتصادی جهت پرورش ماهی در بخش جنگل رشتخوار گفت: در این رابطه تعدادی از کشاورزان با معرفی جهاد کشاورزی رشتخوار به عنوان کشاورز پیشرو جهت بازدید و آموزش به استخر‌های پرورش ماهی در سبزوار خواهند رفت.

وی در تکمیل مطلب قبل، یادآور شد: شهرستان سبزوار رتبه نخست پرورش ماهی در میان چاه‌های کشاورزی استان را دارد و از نظر آب و هوا شرایطی مشابه با شهر جنگل و شهر رشتخوار دارد که می‌تواند کمک شایانی به آغاز فعالیت پرورش ما هی‌های خاویار و گرمابی در سطح چاه های کشاورزی در رشتخوار داشته باشد.
 

وی با تاکید بر اینکه رویکرد اقتصادی شهرستان رشتخوار بر پایه رویکرد کشاورزی و دامپروری است، اظهار کرد: شرایط ما با وجود و ایجاد زیر ساخت های فراهم شده شرایط بسیار مغتنمی است.

انتهای پیام/