حجت‌الاسلام سید مهدی واعظ موسوی، مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس در رابطه با بحث ازدواج در سنین پایین خاطرنشان کرد: در مقوله ازدواج سن عددی بیش نیست، همانطور که در قرآن شاهد چهار نوع بلوغ برای ازدواج هستیم که مهم‌ترین آن‌ها بلوغ نکاح بوده و ازدواج در سن پایین به هیچ عنوان با موازین و قوانین اسلامی مخالفت نداشته است.

وی با بیان این‌که فعالان حقوق زنان پیرامون بحث ازدواج در سنین پایین دچار جو زدگی شده‌اند افزود: نظرات جاهلانه و عوامانه برخی از فعالان به اصطلاح حقوق زنان در این رابطه از روی عقاید شخصی و احساسات شخصی بوده است و باعث ترویج اینگونه اختلالات در بحث ازدواج جوانان می‌شود.

لزوم وجود جلسات مشاوره حول محور ازدواج در دوره متوسطه و دانشگاه

حجت‌الاسلام واعظ موسوی ضمن اشاره به اهمیت نقش خانواده در آشنایی جوانان با مقوله ازدواج گفت: والدین باید فرزندان خود را با اهمیت خانواده و ازدواج آشنا کنند ولی متاسفانه شاهد این هستیم که خیلی از خانواده‌ها با بهانه درس خواندن، فرزند خود را از بحث فضای خانواده دور کرده‌اند و بلوغ نکاح او را به تعویق می‌اندازند در این رابطه لزوم وجود جلسات مشاوره حول محور ازدواج در دوره متوسطه و دانشگاه احساس می‌شود.  

وی پیرامون خبر قتل رومینا اشرفی دختر 13 ساله تالشی توسط پدرش به دلیل فرار از خانه با پسری 35 ساله و جوسازی شبکه‌ها و افراد معاند افزود: پدر رومینا اشرفی قدرت تصمیم‌گیری بین بد و بدتر را نداشت و بدترین روش مقابله را انتخاب کرد لذا برطرف کردن این گونه عدم شناسایی رفتار مناسب توسط والدین در برابر فرزندان با جوسازی و ژست روشن فکرانه حاصل نمی‌شود و فقط اوضاع را حادتر می‌کند.

این مشاور خانواده با بیان این‌که رسانه و ارشاد نقش مهمی در فرهنگ‌سازی ازدواج دارد خاطرنشان کرد: امروزه در فضای فرهنگی سینماها و سینمای خانگی دچار ترویج فرهنگ غربی و از بین بردن مقام والای خانواده در زندگی مردم ایران شده‌ایم.

علما باید در عرصه مقابله با باور‌های غلط ازدواج ورود کنند

وی افزود: فیلم‌های شبکه نمایش خانگی ایرانی در فرهنگ ستیزی اسلامی و ترویج غرب زدگی در راستای شبکه‌های معاند فارسی زبان خارجی عمل می‌کند و متولی نظارت بر این مسئله فقط وزارت ارشاد بوده و افرادی که در این امر کوتاهی می‌کنند باید در قیامت پاسخ‌گو قصور خود باشند. 

نویسنده کتاب دانستنی‌های خانواده سبز حضور علمای دینی را در تعلیم مفاهیم ازدواج به جوانان ضروری دانست و گفت: علما باید پای در عرصه آشنایی جوانان با تشکیل خانواده بگذارند و باور‌های غلط درباره ازدواج را از ذهن جوانان‌مان بیرون آورده و بر مقام خانواده بین آن‌ها بیافزایند.

حجت‌الاسلام واعظ موسوی درباره شانتاژ رسانه‌های استکبار درمورد قصاص پدر در قتل فرزندش تصریح کرد: مردم بدانند با اطلاعات اندک نباید نظر‌های خود را در فضای مجازی منتشر کنند لذا این نظرها خوراک خبری شبکه‌های اسلام ستیز می‌شود.

وی افزود: مردمی که درباره به قتل رسیدن دختر 13 ساله تاشلی توسط پدرش احساس همدردی می‌کنند باید با مراجعه به فقهای دینی و کارشناسان دینی جوان ما که از سطح فکری و علمی بالایی برخوردارند در این رابطه اطلاعات بگیرند و توسط این افراد با کلام و قوانین خداوند متعال آشنا شده و از دلیل هر حکم الهی آگاه شوند سپس با اطلاعات کافی شروع به نقد کنند.

این کارشناس مسائل خانواده با تند روی کورکورانه روشن فکران در زمینه‌های گوناگون مخالفت کرد و گفت: در مواجهه با این‌گونه مسائل اجتماعی سطح دریافت مفاهیم قرانی توسط برخی روشنفکران کشور پایین بوده و فقط با استفاده از ژست روشنفکرانه شرایط را نسبت به قبل حادتر می‌کنند.

وی در پایان افزود: برخی از روشنفکران و فعالان حوزه خانواده هنوز از الگو‌های غربی برای تنظیم خانواده و مشاوره استفاده می‌کنند در حالیکه در غرب ارزش خانواده از بین رفته و سبک‌های مختلف زندگی را شاهد هستیم.

انتهای پیام/