حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی، نماینده سابق مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صبح توس، در رابطه با اهداف دیرینه آمریکا برای تضعیف ایران خاطرنشان کرد: آمریکا سال‌هاست که سعی در تضعیف امنیت مردم ایران دارد و تمام رفتارهایش مانند حمایت از رژیم شاهنشاهی و جنگ ایران وعراق حول محور هجوم به امنیت ملی ایران قرار گرفته است.

وی افزود: آرزوی آمریکایی‌ها تبدیل وضعیت و جایگاه ایران به سوریه و لیبی در سال‌های گذشته بوده است که خوشبختانه در این امر ناکام مانده و روز به روز به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دنیا افزوده و چهره پلید آمریکا در خاورمیانه آشکار می‌شود.

عضو سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ایجاد بی‌ثباتی در خاورمیانه توسط آمریکا گفت: برنامه کلی آمریکا تضعیف کشور‌های مسلمان خاورمیانه بوده و از طرفی با حمایت از حاکمیت رژیم اشغالگر قدس بر منطقه، درصدد نابودی کشورهای اسلامی است.

وی افزود: اکنون در تمام کشور‌های خودباخته به آمریکا مانند عربستان سعودی و مصر شاهد عدم استقلال در تصمیم‌گیری‌ها و پرداخت باج‌های کلان به آن‌ها هستیم.

حجت‌الاسلام عبادی دلایل حساسیت آمریکا بر ناجا را اقتدار این نهاد دانست و خاطرنشان کرد: حوزه عملیاتی نیروی انتظامی در ایران و حفظ امنیت ملی به قدری وسیع است که مورد توجه هر کشوری که با ایران دشمنی دارد قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر نقش ناجا به عنوان نقطه قوت ایران علیه آمریکا افزود: تحریم ناجا توسط آمریکا نشان دهنده نقطه ضعف آمریکا در برابر نیروی انتظامی ایران بوده و همچنین نتیجه عملکرد شایسته و مقتدرانه ناجا در برابر فعالیت‌های نفاق برانگیز آمریکا در ایران است.

نماینده سابق مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تحریم‌های بیهوده و پوشالی آمریکا خاطرنشان کرد: به صورت کلی اگر کشور یا نهادی مورد اهانت آمریکا قرار بگیرد در دنیا محبوب و اگر مورد تحریم قرار گیرد در مسیر پیشرفتش سرافراز می‌شود لذا تحریم آمریکا اقتدار ناجا را تثبیت کرد.

وی در پایان افزود: مردم بدانند به قدری عملکرد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در برقراری آرامش امنیتی در سطح کشور قابل قبول بوده و عرصه اختلالگری دشمنان را کاهش داده  که مورد هجوم آمریکا قرار گرفته است.

انتهای پیام/