مرتضی مکی کارشناس مسائل سیاسی آمریکا در گفت‌وگو با صبح توس در رابطه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد: اقدامات آمریکا مانند تحریم نهاد‌ها و مقامات ایران در چارچوب اعمال فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته و همچنان برای گرم نگه‌داشتن این جنگ روانی در تلاش است.

وی افزود: حتی اگر این اقدامات نتیجه عملی و چشم‌گیری نداشته باشد ولی همواره آمریکا به تصویرسازی نادرست علیه ایران در دنیا ادامه داده و بر ضد جمهوری اسلامی ایران تبلیغ می‌کند.

این کارشناس مسائل سیاسی آمریکا ضمن اشاره به ضرورت وحدت ملی در مقابله با آمریکا خاطرنشان کرد: آمریکا در سیاست‌های تبلیغاتی‌ که علیه ایران اتخاذ کرده همیشه در ایجاد تفرقه بین مردم ایران و دولت تلاش داشته است و همچنین روندی که آمریکا از 40 سال گذشته تا کنون طی کرده، دولت جمهوری اسلامی ایران را نماینده واقعی مردم ندانسته، لذا وحدت مردم با دولت، این دیدگاه اشتباه را نقض و نقشه‌های آمریکا را نقش بر آب می‌کند.

وی افزود: آمریکا با دست آویز شدن به مسائل گوناگون به ایجاد اغتشاشات در ایران می‌پردازد و مهم‌ترین عامل سد کننده این‌گونه اقدامات و تفرقه افکنی‌های مورد حمایت آمریکا، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که حالا مورد هجوم آمریکا به‌وسیله اعمال تحریم قرار گرفته است.

مکی تحریم ناجا را عکس‌العملی بر حرکت نفتکش‌های ایرانی به سمت ونزوئلا خواند و گفت: آمریکا در مسئله ورود نفتکش‌های جمهوری اسلامی ایران به منطقه ونزوئلا در عمل انجام شده قرار گرفته و کاری نمی‌تواند از پیش ببرد لذا چنین اقداماتی همچون تحریم و تهدید‌های گوناگون حبابی بیش نبوده و در مسیر پیشرفت ایران مانعی ایجاد نمی‌کند.

وی درپایان افزود: همواره شاهد این بوده‌ایم که هر سازمانی ایرانی که مورد تحریم آمریکا قرار گرفته است در آینده بیش از پیش رشد و نمو پیدا کرده و در مسیر پیشرفت ثابت قدم می‌شود.

انتهای پیام/