به گزارش صبح توس؛ حسن روحانی، رییس جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد:حرم امام رضا(ع) بعد از عید سعید فطر با الزام رعایت دستورالعمل های خاصی بازگشایی می‌شود.

وی افزود: صبح‌ها یک ساعت بعد از طلوع آفتاب صحن‌ها باز می‌شود و یک ساعت قبل از غروب آفتاب بسته خواهد شد.

رئیس جمهور یادآور شد: اما تصمیماتی که در جلسه امروز اتخاذ شد یک بخش مربوط می‌شود به بخش فرهنگی جامعه ما، مربوط می‌شود به بازگشایی اماکن مقدس و صحن‌ها که البته در جلسه پیش هم این مورد را اعلام کرده بودیم منتها مصوبه جلسه قبلی ما این بود که صبح باز شود حرم‌ها دومرتبه نزدیک ظهر بسته شود دومرتبه بعدازظهر باز شود. دوستانی که تولیت این آستان‌های قدس را به عهده دارند برایشان اجرای مصوبه سخت بود و چون فلسفه این را می‌دانستند که به چه دلیل این دو بخش شده، این دوبخشی برای این بود که ظهر نماز جماعت و اجتماعات برقرار نشود، دلیل دیگری نداشت.

روحانی گفت: آنها گفتند ما می‌توانیم این را به عهده بگیریم که نماز جماعت هم در ظهر نباشد بنابراین صبح بعد از طلوع آفتاب مثلا یک ساعت بعد از طلوع آفتاب صحن‌ها را باز می‌کنیم، قبل از غروب آفتاب یک ساعت به غروب آفتاب مانده صحن‌ها را می‌بندیم و در این مدتی هم که باز هست مردم را هدایت خواهند کرد افرادی که آنجا به عنوان خدام هستند، دیگران هستند که زیارت بکنند هم توقف آنها طولانی نباشد و هم آن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌ها را کاملا مراعات کنند.

انتهای پیام/