علی‌رضا قامتی، فرماندار نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس با اشاره به روز قدس و تبریک روز عید فطر گفت: در روز جهانی قدس، نمادی از تفکر دینی ما برگرفته از نماد عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی است که ابتکار هوشمندانه‌ای توسط امام خمینی (ره) در وقت خودش برای یادآوری یک فاجعه بزرگ مبنی بر غصب فلسطین توسط اسرائیلیان نام‌گذاری شد.

وی خاطرنشان کرد: در فرمایشات امروز رهبری به‌عنوان امام مسلمین جهان هفت نکته مهم را یادآوری کردند، آنچه مهم و امروز برای ما فرض است توجه به این هفت توصیه ولی امر مسلمین است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور ادامه داد: وقتی رهبر انقلاب تلاش برای آزادی فلسطین را جهاد و فریضه دینی مطرح می‌کنند همه ما باید به علت این فریضه بودن پی ببریم و قطعاً مربوط به بخش ظلم‌ستیزی و عدالت‌جویی نظام پویای اسلامی است.

قامتی تأکید کرد: در توصیه بعدی، رهبر انقلاب از منظر سیاسی و نظامی موضوع را تحلیل کردند و تأکید کردند که نباید زمان را از دست بدهیم و اجازه ندهیم که تلاش دشمن به سمت ضربه زدن به جبهه مقاومت حرکت کند.

فرماندار نیشابور ادامه داد: امسال فرصتی شد که همه کسایی که دل در گرو اسلام و عدالت‌جویی دارند به‌صورت هماهنگ جبهه‌ای را تشکیل دادند و هماهنگ راهپیمایی را در فضای مجازی در سراسر گیتی داشتند و این فرصت مناسبی بود.

وی خاطرنشان کرد: همه قبول داریم که با تجمع امکان گسترش ویروس کرونا وجود داشت و بنابر این به‌صورت یک دل همه فرمایشان رهبری را گوش کردیم که اتفاق بزرگی بود.

قامتی بیان داشت: توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری که نشاءت گرفته از عقلانیت، خرد، بینش و دید همه جانبه نگری یک رهبر است نیاز امروز ما است.

وی عنوان داشت: سرزمین فلسطین متعلق به فلسطینیان با هر دین و آیینی است و روز قدس برای فلسطین است، همه ما باید تلاش کنیم این سرزمین به این مردم برگردد و آن ها بر این سرزمین حاکمیت داشته باشند و نصرت الهی نیز همین است.

فرماندار نیشابور با اشاره به تعیین زمان 25 سال برای نابودی اسرائیل خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب حداکثر زمانی که فلسطین آزاد خواهد شد را مشخص کردند ولی با اتفاق های اخیر باید آماده باشیم که این آزادسازی زودتر به وقوع بپیوندد

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به شکل گیری جبهه مقاومت باید یاد و خاطره سردار سلیمانی را برای همیشه بپا داریم که یکی از موثرین آغاز روند نابودی اسرائیل بودند.

انتهای پیام/