به گزارش صبح توس؛ مسلم ساقی فرماندار کاشمر در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا که با حضور اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه هنوز ویروس کرونا تمام نشده و باید در همه بخش‌ها حساسیت و هشدارها ادامه داشته باشد، اظهارداشت: اگر حساسیت ها کم شود و مراقبت نکنیم وضعیت شهرستان به حالت قبل باز خواهد گشت.

وی از غربالگری حدود 99 درصدی در شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به آمار و اطلاعات ارائه شده از سوی شبکه بهداشت و درمان محدودیتها بصورت پلکانی کاهش خواهد یافت و تا زمانی که وضعیت عادی شود این روند ادامه دارد.

فرماندار کاشمربا بیان اینکه اگر در زمینه مسائل اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی ناشی از کرونا غفلت شود قطعا درآینده در جامعه دچار مشکل خواهیم شد، تصریح کرد: رصد تاثیرات اجتماعی پسا کرونا در بین اقشار مختلف مردم برای ما از اهمیت برخوردار است.

وی ادامه داد: بایستی تاثیرات آسیبهای اجتماعی و آلام روحی و روانی افراد آسیب دیده از کرونا و خانواده های آنها از سوی تیم های روانشاسی و مشاوره بررسی و در جلسه آینده گزارشی از آخرین وضعیت و اقدامات صورت گرفته شده در این خصوص  از سوی بهزیستی ارائه شود.

ساقی با تاکید براینکه علاوه بر سلامت مردم مسائل معنوی و روحی و روانی جامعه برای ما مهم است، اذعان کرد: در راستای کاهش آلام روحی و روانی بر اساس مصوبه ستاد کرونا فضای پیرامونی و آرامستان امام زاده سید حمزه (ع)، زیارتگاه شهید آیت الله مدرس و امام زاده سید مرتضی (ع) در ساعاتهای محدود در صبح و بعدازظهر برای حضور مردم بر سر قبور اموات با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی باز خواهند بود.

وی با اشاره به ابلاغ ستاد ملی کرونا و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، عنوان کرد: روز قدس در شهرستان مراسمی نخواهیم داشت و در این روز مستمع  بیانات مقام معظم رهبری که از صدا وسیمای جمهوری اسلامی پخش می شود خواهیم بود.

فرماندار کاشمر در خصوص برگزاری نماز عید فطر تشریح کرد: طبق اعلام مصوبه ستاد استانی نماز عید فطر در شهرستان فقط در برخی مساجد که دارای فضای محیطی باز خواهند بود و در سامانه ثبت نام کنند با رعایت پروتکل های بهداشتی و همراه داشتن وسایل و تجهیزات بهداشتی شخصی در فضای باز برگزار می شود و اسامی مساجد از طریق امور مساجد شهرستان اطلاع رسانی خواهد شد.

رییس ستاد پیشگیری و مقابله باکرونا از بازگشایی بازار روز خیابان امام خمینی 1 خبر داد و تاکید کرد: این بازار با نظارت مجموعه بهداشت و درمان، اصناف و همکاری شهرداری به مدت یک هفته با رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت اکیپ‌های بازرسی باز گشایی خواهد شد و در خصوص ادامه روند آن پس از ارزیابی و اعلام نظر تیم های بازرسی در خصوص  رعایت پروتکل ها از سوی کسبه و مراجعین  تصمیم گیری می شود.

وی همچنین بیان کرد: گزارشاتی مبنی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی موسسات مالی قرض الحسنه و بانک‌ها دریافت می شود که بهداشت و درمان و اکیپ بازرسی ستاد کرونا باید بازدید از این اماکن تشدید و گزارش آن را در جلسه آینده ستاد ارائه کنند.

ساقی در پایان از ممنوعیت تردد وسایل نقلیه در روز جمعه و محدودیت های ترافیکی ایام تعطیلات عید فطر در محور کاشمر به ریوش خبر داد.

انتهای پیام/