سید هادی سید افقهی، کارشناس مسائل سیاسی غرب آسیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس، با بیان اینکه پایان فعالیت رژیم صهیونیستی مستلزم اتحاد کامل احزاب مقاومت فلسطین است خاطر نشان کرد:  اتحاد گروه‌های فلسطینی وابسته به عوامل مختلفی است که از منظر جهاد و مقاومت مسلحانه تحت تأثیر فعالیت گروه‌های حماس، جهاد اسلامی و گردان‌های ابوالعلی تاکنون اتحاد فلسطینیان مورد قبول است.

وی افزود: فلسطین متأسفانه از لحاظ موقعیت سیاسی به دلیل انحصارطلبی‌ها و افراد نفوذی هنوز به اتحاد ملی در حوزه سیاسی نرسیده است و همین امر سبب فاصله گرفتن برخی از کشور‌های عربی از مسائل فلسطین شده است.

سید افقهی از وجود دو جبهه سیاسی در فلسطین خبر داد و گفت: در فلسطین دو جبهه سیاسی انقلابی و جبهه سازش و ملایمت است که به نظر بنده در رأس آن محمود عباس رئیس‌جمهور دولت خودگردان فلسطین قرار دارد که در مقاطع تاریخی حساس ایشان از پشت به آرمان و حقوق مردم فلسطین خنجر زده است و با وجود عملیات ضد بشری اعم از ترور، بمباران و تحریم‌ها شاهد بستن قراردادهایی ذلت‌باری تحت عنوان عهدنامه‌های امنیتی بین رژیم منحوس صهیونیستی و دولت خودگردان فلسطین توسط محمود عباس بودیم.

این کارشناس مسائل سیاسی غرب آسیا با اشاره به اهمیت تأثیر عملیاتی منحصربه‌فرد فضای مجازی در مقابله با اعمال ضد بشرانه رژیم اشغالگر قدس بیان کرد: اگر مسلمانان در تظاهرات ضد رژیم صهیونیستی شرک کنند و عملیات‌هایی  در سطح جهان همچون توییت پربازدید COVID1948 را در دست اقدام قرار دهند قطعاً می‌توانند چهره پلید رژیم منحوس اسرائیل را برای تمام مردم جهان نمایان کنند.

وی در ادامه در رابطه با استفاده فلسطین از ظرفیت‌های حقوقی و قوانین بین‌المللی افزود: متأسفانه به دلیل اعمال نفوذ رژیم صهیونیستی و آمریکا در مراتب تصمیم‌گیری جهانی به فلسطین اجازه نمی‌دهند تا با اقدامی جدی و مؤثر همراه با ضمانت اجرایی شدن بخواهد از روند توسعه شهرک‌سازی اسرائیل جلوگیری کرده و آن را متوقف بکند.

سید افقهی ضمن ابراز تأسف از ضعف عملیاتی شورای امنیت سازمان ملل در مقابله با رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: در شورای امنیت سازمان ملل تاکنون 97 قطع‌نامه علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی صادر شده است که در سریع‌ترین زمان ممکن این قطع‌نامه‌ها توسط آمریکا وتو شدند.

وی افزود: اقدامات فلسطین از طریق قانون، مقررات و شکایات فقط برای ثبت شدن جنایات رژیم صهیونیستی در تاریخ کارساز است لذا برای ریشه‌کن شدن این رژیم منحوس باید بنیه روانی،اقتصادی و امنیتی را تضعیف کرد همان‌طور با بحث اخراج آمریکا از منطقه شاهد ایجاد آثار شکنندگی در رژیم صهیونیستی بوده‌ایم.

انتهای پیام/