به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان، اظهار داشت: مردم شریف شهرستان خلیل آباد در اسفند، فروردین و اردیبهشت بی دریغ و مستمر همراهی و همکاری خوبی در کنترل بیماری کرونا داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه مردم و دستگاه های مختلف در این مدت به کمک حوزه سلامت آمدند تا امروز وضعیت مطلوبی در شهرستان داشته باشیم، خاطرنشان کرد: توزیع بیش از 23هزار لیتر مواد ضدعفونی در بین 150 دستگاه ضدعفونی کننده، حضور 850 نیروی انسانی در بحث مقابله با بیماری کرونا، تولید بیش از 110 هزار ماسک، 4 هزار آستینک، گان و شیلد در سطح شهرستان و... نیز از جمله اقداماتی بود که توسط پویش های مردمی و دستگاه های مختلف انجام شد.

فرماندار شهرستان خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: تراز شهرستان در بحث پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا از دیگر شهرستان ها بالاتر بود.

وی با تاکید بر اینکه کنگره 1200 منطقه ترشیز در سال 1400 برگزار می شود و این موارد باید در شهرستان با قدرت پیگیری و برنامه ریزی شود، اذعان کرد: از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی و دیگر دستگاه ها برای برگزاری هر چه بهتر این کنگره باید استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه مسجد پایگاه همه نوع تحول در جامعه است و وقتی که این کارکرد را دارد باید دغدغه تربیت نسل انقلابی نیز در ذیل مسجد عملیاتی شود، عنوان کرد: تغییر در رویکردها و کارکردها و گفتمان سازی های حوزه مساجد با توجه به نیاز روز جوانان باید در مساجد عملیاتی شود.

قاسم پور با بیان اینکه اکثر روستاهای سطح شهرستان از وجود روحانی برخوردار هستند و ارتقاء جایگاه مساجد باید در دستور کار قرار گیرد، تشریح کرد: کانون های مساجد باید به عنوان بازوی توانمند ارتقاء و اعتلای مساجد محسوب می شوند که باید در سال 99 فعال تر نسبت به گذشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه هر مسجدی می تواند یک پایگاه اشتغال باشد و این ظرفیت ها باید در شهرستان فعال شود و مساجد باید به سمت جذب حداکثری جوانان و نوجوانان و تمام آحاد جامعه حرکت کنند، بیان کرد: دستگاه های دولتی و نهادهای فرهنگی سرعت دهنده امور مساجد هستند ولی اداره امور مساجد بر عهده هیئت امناء است.

انتهای پیام/