سید محمدباقر حسینی، رئیس دادگستری شهرستان خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: جمعی از اعضای پویش مردمی خلیل آباد که در موضوع مبارزه با کرونا و رزمایش کمک مومنانه اقدامات ارزشمندی داشتند با حضور در دادگستری شهرستان، آمادگی خود را برای مشارکت در جلوگیری از زندانی شدن افرادی با جرائم غیر عمد اعلام کردند.

وی ضمن تقدیر از اقدام ارزشمند پویش مردمی شهرستان خلیل آباد در مشارکت در این امر، خاطرنشان کرد: اعضای پویش مردمی مشارکت خود در این موضوع را فراگیر شدن مفهوم مواسات در جامعه اسلامی اعلام کردند که در این خصوص یک پرونده مرتبط با این موضوع به این افراد معرفی و پویش مردمی نسبت به پرداخت بدهی شخص پرونده اقدام شد.

رئیس دادگستری خلیل آباد ضمن اطمینان خاطر از اینکه افرادی که مورد شناسایی قرار می گیرند، مطمئنا از افراد نیازمند خواهند بود، تصریح کرد: از پویش مردمی بابت لبیک گفتن به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص مواسات و همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان از طرف مجموعه قضا تقدیر و تشکر می کنم.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت تلاش برای جلوگیری از زندانی شدن افرادی با جرائم مالی غیرعمد، اذعان کرد: این اقدام پویش مردمی خلیل آباد می تواند افق جدیدی را نسبت به فعالیت‌های اجتماعی در شهرستان نهادینه کند و تاثیر بسزایی در فرهنگسازی "کمک به هموطن" داشته باشد.

حسینی همچنین با اشاره به اینکه متاسفانه درصد چشمگیری از زندانیان را افرادی تشکیل می دهند که می توانند به زندان وارد نشوند، عنوان کرد: همه تلاش دادگستری این است که بتواند با همکاری خیران و نیکوکاران، از زندانی شدن تعدادی یا همه افرادی که جرایم مالی غیر عمد جلوگیری کند؛ البته این موضوع به همت خیران مرتبط است که تا چه میزان کمک کنند.

وی با بیان اینکه یک زندانی می تواند با آسیب های زیادی درگیر شود، تشریح کرد: با زندانی شدن یک فرد آسیب های متعدد اقتصادی خانواده مجرم را تهدید می کنند.

انتهای پیام/