به گزارش صبح توس؛ مسلم ساقی، فرماندار کاشمر صبح امروز در نشست شورای اداری شهرستان کاشمر که در سالن همایش های فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: زحمات شبانه روزی و ایثارگرانه ای که کادر درمانی در حوزه شهرستان انجام دادند حوزه بهداشت و درمان را فعال و پیشروتر کرد.

وی با بیان اینکه در سطح سوم غربالگری بیماری کرونا هستیم و کاشمر یکی از شهرستان های اول در سر سطوح مختلف غربالگری این بیماری محسوب می شود، خاطرنشان کرد: بیش از 97 درصد مردم شهرستان کاشمر غربالگری شده اند و در حوزه نمونه گیری از افرادی که دارای علائم هستند و یا بیماری زمینه دارند رتبه اول در سطح استان داریم.

فرماندار کاشمر در ادامه خاطرنشان کرد: مشارکت مردم شهرستان کاشمر، نیروهای جهادی و داوطلبانه، خیرین، هیئت های مذهبی، اصناف مختلف، واحدهای تولیدی و... در حوزه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا مثال زدنی و بی نظیر بوده است.

وی تصریح کرد: تصمیمات ستاد مبارزه با ویروس کرونا در کاشمر بر اساس نظرات کارشناسی، تجزیه و تحلیل های داده ها و آمار، تصمیم خرد جمعی و فضای همدلی و همراهی اتخاذ و ارائه شد.

ساقی با بیان اینکه بخش کوهسرخ با همت همه بزرگواران، هیئت دولت و پیگیری های نماینده مردم به شهرستان ارتقاء پیدا کرد و مصوبه آن ابلاغ شده است، اذعان کرد: همه مدیران شهرستان باید به ارتقاء، ایجاد ساختار و امکانات سخت افزاری و نرم افزای کوهسرخ کمک کنند و همچنین باید یک بخش جدیدالتاسیسی در دل بخش مرکزی به نام بخش فرح دشت ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه کنگره بیش از 1000 شهید منطقه ترشیز در بهار سال 1400 برگزار خواهد شد، عنوان کرد: همه مدیران، بخش خصوصی، صاحب نظران، خانواده معظم شهدا و ایثارگران باید پای کار برگزاری کنگره بیش از هزار شهید منطقه ترشیز باشند و از همه ظرفیت ها باید استفاده کنیم تا مراسم کنگره شهدا در این منطقه برگزار شود.

فرماندار کاشمر تشریح کرد: سال جدید به لحاظ وجود کسری بودجه و کاهش منابع درآمدی نفتی نیز سال سختی است و کرونا بر آن مضاعف شد و این باعث می شود تا مسئولان سال پر تلاطمی پیش رو داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اولویت تمام مدیران شهرستان در سال جدید باید تحقق شعار سال و جهش تولید باشد، تاکید کرد: بهبود فضای کسب و کار را مد نظر قرار دهیم و برنامه مشخص و قابل تحقق و اندازه گیری در این موضوع داشته باشیم.

ساقی ادامه داد: حفظ اشتغال و افزایش ارتقاء درصد اشتغال، حمایت از واحدهای تولیدی که از بحث کرونا صدمه دیده اند، توجه به بخش تولید روستایی، فرهنگ سازی بومی و منطقه ای، افزایش سطح آگاهی و آموزش روستائیان، جذب تسهیلات کم بهره روستایی و... باید مد نظر تمام مدیران شهرستان باشد.

وی با اشاره به اینکه همه مدیران باید همکاری بیش از پیش با معین های اقتصادی داشته باشند، بیان کرد: معین های اقتصادی نباید پشت درب های بسته بمانند و همچنین راه های میانبر بایستی با همکاری معین های اقتصادی به کمک واحدهای تولید بیایند.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه از هرگونه سرمایه گذاری در منطقه استقبال و در تمام مراحل اخذ مجوزات لازم کمک خواهیم کرد، افزود: مدیران باید از تعریف پروژه های جدید حتی المقدور خودداری کنند و تکمیل پروژه های نیمه تمام را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اعطای پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی یکی از سیاست های مجموعه شهرستان و دولت است، ابراز کرد: هر دستگاه اداری که قابلیت واگذاری پروژه نیمه تمام را به بخش خصوص دارد باید این کار را انجام دهد.

ساقی همچنین گفت: جذب اعتبارات عمرانی تا اردیبهشت ماه تمدید شد ولی بعد از سال مالی از هیچ مدیری قابل پذیرش نیست که حتی یک ریال از اعتبار پروژه های تحت مدیریتش برگشت بخورد.

وی با اشاره به اینکه کاهش تلفات رانندگی شهرستان در سال 98 نسبت به سال 97 جای تقدیر دارد ولی حتی یک فوتی هم برای شهرستان زیاد است، اظهار کرد: در کاهش تلفات رانندگی نیز تصمیمات ستاد همتا، شورای ترافیک، بهره برداری از قطعه اول محور شادمهر به کاشمر و... تاثیر گذار بوده است.

فرماندار کاشمر در پیان با بیان اینکه 340 میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری در شهرستان داشتیم که این عدد نسبت به سال گذشته 24 درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: در جلسات مدیریت بحران تلاش کردیم تا عواملی که باعث ایجاد سیلاب می شود حتما مرتفع کنیم و در سال جاری کمترین خسارت را در حوزه زیرساختی داشتیم.

انتهای پیام/