حیدر مرادی، مدیر امور سینمایی خراسان رضوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس، در مورد تاریخ بازگشایی سینماها اظهار کرد: در جلسه‌ای که جهت بازگشایی سینماها با وزارت ارشاد برگزار شد، پروتکل‌های بهداشتی که باید در صورت بازگشایی سینما‌ها اجرا شود مورد بحث قرار گرفت و در مورد احتمال بازگشایی فقط باید منتظر فرارسیدن عید فطر باشیم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.
وی افزود: میزان زیان مالی سینماهای مشهد در شرایط کرونا فاجعه بار بوده که حتی نیاز به برآورد خسارات وارد شده به سینماها نبود.
مدیر امور سینمایی استان در ادامه گفت: خوشبختانه با پیگیری‌ها و تدابیری که آقای سید مصطفی حسینی، مدیرعامل مؤسسه بهمن سبز در نظر گرفته بودند، همه‌ی کارکنان سینماهای مشهد از دی‌ماه حقوق خود و عیدیشان را دریافت کردند و پس از بسته شدن سینماها هم کارکنان سینماها را به سازمان تامین اجتماعی جهت دریافت بیمه بیکاری ارجاع ندادیم و حقوق فروردین این افراد نیز به آن‌ها پرداخت شد.
وی ضمن اعلام اهمیت سینما در بحران‌های مختلف افزود: سینما در همه دوران‌ها در شرایطی که بحران های اقتصادی، اجتماعی و ... اتفاق می‌افتاد پناهگاه مردم بوده، با این حال اکنون قربانی این ویروس شده و کارکرد خود را از دست داده و زودتر از همه اماکن بسته شد و دیرتر از همه اماکن بازگشایی می‌شود.
مرادی در پایان متذکر شد: به دلیل وجود سینما‌ها در درجه‌های مختلف کیفیت، در صورت بازگشایی و انجام پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا، باز هم در خیلی از این سینماها به دلیل کیفیت پایین و نداشتن استانداردهای لازم شاهد عدم انجام موازین بهداشتی و ضدعفونی کردن خواهیم بود و سینماهای غیر استاندارد بسته بودنشان همچنان ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/