به گزارش صبح توس؛ مسلم ساقی، فرماندار کاشمر، ظهر امروز در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان اظهار داشت: آنچه وظیفه ماست و باید دقت و اهتمام شود خود مراقبتی با رعایت پروتکل های بهداشتی است که باید در این زمینه نظارت و بازدید ها مستمر و تشدید شود.

وی با بیان اینکه تمام تصمیمات ستاد کرونا بر اساس آنالیز داده ها واطلاعات است، خاطرنشان کرد: با توجه به پالایش انجام شده، شهرستان در زمینه نمونه گیری از افراد مبتلا به کرونا در استان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد، رتبه اول را دارد، اما نکته قابل تامل در این زمینه مثبت بودن 25 درصد نمونه های ارسالی است.

فرماندار کاشمر همچنین در ادامه تصریح کرد: مثبت بودن 25 درصد نمونه های ارسالی می طلبد در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی  و بازرسی ها و نظارت بر اماکن عمومی و اصناف بیشتر حساسیت نشان دهیم.

وی با اشاره به برنامه شب قدر در شهرستان کاشمر، اذعان کرد: براساس اعلام نظر اعضای ستاد کرونا و مصوبات استانی برگزاری مراسم شب‌های قدر در فضاهای مسقف ممکن نیست و از این‌رو و در راستای  بهره گیری بیشتر مردم روزه دار از برکات معنوی شبهای قدر در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان امام زاده سید مرتضی (ع) و زیارتگاه شهید آیت الله مدرس برای برگزاری مراسم شب احیا پیش بینی شده و میزبان مردم خواهند بود.

ساقی با تاکید بر اینکه مراسم شب احیا نوزدهم ماه رمضان از ساعت 22 تا 24 در این دو مکان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود ، عنوان کرد: مردم مومن شهرستان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و بهداشت شخصی و همراه داشتن ماسک، دستکش، زیرانداز، کتب ادعیه، مهر و... ضمن بهره مندی از برکات و معنویات همکاری لازم با متولیان برگزاری مراسم در این دو مکان و نیروهای انتظامات داشته باشند تا با کمترین مشکل بتوانیم مراسم شب احیا را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه با توجه به فضای معنوی شهرستان و وجود بقاع متبرکه این دو مکان پیش بینی شده است، تشریح کرد: اطلاع رسانی رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت در خصوص چگونگی و محدودیت  حضور کودکان و خردسالان و افراد سالخورده ، دارای بیماری های زمینه ای همچون دیابت و فشارخون بالا در این تجمعات از طریق شبکه بهداشت و درمان شهرستان انجام خواهد شد .

انتهای پیام/