عباس دادمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس درباره اقدامات آموزش و پرورش سرخس در ایام تعطیلی مدارس برای تداوم امر آموزش گفت: ویروس کرونا باعث شد تمام ارکان تعلیم و تربیت از معلم و دانش آموز تا اولیا کنار هم قرار گیرند و همه در امر تعلیم و تربیت درگیر شدند و به دلیل شیوع این ویروس در ۵ اسفندماه سال گذشته برنامه‌ریزی لازم برای آموزش مجازی را شروع کردیم و ستادی در اداره تشکیل شد و پیش بینی‌های لازم انجام شد.

مدیر آموزش و پرورش سرخس افزود: با مدیران مدارس تماس گرفتیم و با توجه به تصمیماتی که برای آموزش آنلاین گرفته شده بود از نیمه اسفند توسط مدیران مدارس آموزش آنلاین و از طریق شبکه‌های اجتماعی داخلی فعالیت‌ها شروع شد تا اردیبهشت ماه ادامه داشته است.

وی با اشاره به راه‌اندازی شبکه شاد در اردیبهشت ماه، گفت: یک سری مشکلات زیرساختی و ساختاری در این شبکه بود مانند اینترنت و خانواده‌هایی که گوشی نداشتند که هنوز درگیرش هستیم.

مدیر آموزش و پرورش سرخس از تداوم آموزش برای دانش آموزان عشایر خبرداد و اظهار کرد: برای دانش آموزان عشایر بسته‌های آموزشی را آماده کردیم و تمام معلمان عشایر آنها را تحویل دانش آموزان عشایر دادند.

دادمحمدی در ادامه از خرید مواد بهداشتی و ضدعفونی برای تمام مدارس سرخس خبر داد و گفت: مبلغ ۱۲ میلیون تومان مواد شوینده و ضدعفونی خریداری کردیم و به مدارس تحویل دادیم.

وی با اشاره به اقدامات جهادی و خیرخواهانه دانش آموزان و فرهنگیان سرخس گفت:  در این ۱۵ هزار عدد ماسک توسط هنرستان کاردانش اندیشه آماده شد و همچنین همکاران فرهنگی مبلغ 200 میلیون ریال نذر سلامت کردند.

مدیر آموزش و پرورش سرخس از برگزاری جلسات هماهنگی به صورت مجازی خبر داد و اظهار کرد: چندین جلسه با مدیران به صورت مجازی داشتیم و شورای دبیران نیز به صورت مجازی برگزار شد و در کنار این نیز جلسه‌ای با معاون مدیرکل به صورت مجازی برگزار کردیم.

دادمحمدی با اشاره به حساسیت پایه دوازدهم و آمادگی برای کنکور، گفت: نرم افزاری خریداری شده برای کلاس‌های متوسطه به خصوص دانش آموزان دوازدهم تا بتوانند با شرکت در کلاس‌های آنلاین از مباحث درسی خود جا نمانند ضمن اینکه یک خیّر اعلام آمادگی کرده است تا تعدادی گوشی برای دانش آموزان پایه دوازدهم که مستعد و مستحق هستند خریداری کند.

وی گفت: اعتکاف علمی دانش آموزان با نظارت صددرصد مدیران متوسطه دوره دوم در منازل انجام می‌شود و برای آمادگی کنکور ارزیابی می‌شوند و همچنین کلینیک مشاوره برای دانش آموزان کنکوری نیز فعال بوده است.

مدیر آموزش و پرورش سرخس از برگزاری مسابقات قرآن عترت و نماز به صورت مجازی خبرداد و بیان کرد: در هفته مشاغل در هنرستان‌ها فیلم و کلیپ تهیه شده و برای آشنایی دانش آموزان با رشته‌ها از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

دادمحمدی بیان کرد: آزمون‌های هماهنگ آنلاین با محوریت سرخس طراحی شد و شهرستان‌های همجوار هم از این آزمون‌ها استفاده کردند.

وی درباره برگزاری امتحانات گفت: در دوره ابتدایی امتحانات توصیفی است، برای دانش آموزان پایه دوازدهم نیز امتحانات مشخص شده است اما برای دانش آموزان متوسطه اول تا پایه یازدهم منتظر دستورالعمل هستیم که اگر دستورالعمل برگزاری امتحانات آمد، امتحانات را با فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار کنیم.

مدیر آموزش و پرورش سرخس بیان کرد: تمهیداتی اندیشیدیم تا امتحانات نهایی و کنکور در شهرک شهید مهاجر برگزار شود و همه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند.

دادمحمدی عنوان کرد: شهرستان سرخس در برگزاری کلاس‌ها در فضای مجازی در استان خوش درخشید.

انتهای پیام/