محمود شبان، مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل پرورش کرم ابریشم در سطح شهرستان تاکنون تعداد ۸۳ جعبه تخم نوغان بین ۲۰ نفر نوغان‌دار در روستاهای بخش مرکزی و ششطراز توزیع شده است.

وی با بیان اینکه این توزیع با همکاری اداره توسعه نوغانداری استان خراسان رضوی صورت گرفت، خاطرنشان کرد: قیمت هر جعبه تخم نوغان تفریخ نشده ۷۵۰۰۰ ریال و یک جعبه تفریخ شده ۱۵۰۰۰۰ ریال است که پیش بینی می شود درصورت پرورش مناسب ازهرجعبه حدود ۳۵ کیلوگرم پیله تر برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: در همین راستا و در جهت ترویج و توسعه صنعت نوغانداری، دوره کلاس آموزشی پرورش کرم ابریشم جهت بهره برداران در فضای مجازی  پیش بینی و برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه سهمیه شهرستان تعداد40 جعبه از سوی سازمان جهاد کشاورزی اعلام شده بود، اذعان کرد: اطلاع رسانی گسترده و مستمر در سطح شهرستان استفبال چشمگیر مردم را نسبت به سال قبل به همراه داشت که این مهم در روستای بخش مرکزی که قدمت بیش از 10 ساله را در پرورش کرم ابریشم دارد بیشتر مشهود بود.

شبان با تاکید بر اینکه ازمزایای پرورش کرم ابریشم، سرمایه گذاری اندک و درآمدزا بودن و برگشت سریع سرمایه است، عنوان کرد: در همین خصوص بالغ بر 500 اصله نهال توت جهت پرورش دهندگان کرم ابریشم توزیع و کاشته شده است.

انتهای پیام/