به گزارش صبح توس؛ مسلم ساقی، فرماندار کاشمر پیش از ظهر امروز در شانردهمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان که درمحل سالن سینما ایران برگزار شد، اظهار داشت: مردم شریف شهرستان کاشمر، دستگاه های اجرایی و همه اقشار با یک نگاه تیمی، هم افزایی و همراهی اقدامات رضایت بخشی را در حوزه پیشگیری و مبارزه با کرونا انجام دادند که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه حدود 130 پروتکل و دستورالعمل در سطح ملی و استانی در حوزه های مختلف ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: مدیران ادارات و بخش‌های مختلف که پروتکل و دستورالعملی در اختیار ندارد می توانند برای جامعه مخاطب خود به سامانه وزارت بهداشت مراجعه و آن را دریافت کنند.

فرماندار کاشمر با تاکید بر اینکه چنانچه دستگاه‌های اجرایی و یا سایر بخش‌ها این پروتکل‌ها را رعایت نکنند مقصر رئیس آن دستگاه خواهد بود و به جد با او برخورد می شود، تصریح کرد: کرونا یک آزمون الهی و حکمت خداوندی در آن نهفته است که باید این تهدید را به یک فرصت تبدیل کنیم و با استفاده از ابتکارات و روش‌های نوین براین بیماری فائق آییم.

وی با اشاره به اینکه برخی تصمیمات و سیاست‌ها در زمینه پیشگیری از کرونا تغییر کرده ولی هنوز حساسیت در موضوع کرونا برای تک تک آحاد جامعه باید وجود داشته باشد، اذعان کرد: در زمینه پیشگیری و مقابله درهمه بخش‌ها باید با حساسیت به موضوع نگاه کنیم و تصمیم گیری داشته باشیم.

ساقی با بیان اینکه اجرای طرح غربالگری، طرح فوق العاده تاثیرگذاری بود و بر اساس اهدف‌ تعیین شده  از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: شهرستان کاشمر در سطح استان در اجرای دو مرحله طرح غربالگری از شهرستان‌‌های پیشرو بوده است.

وی ضمن تاکید بر تشدید نظارت ها بر وضعیت بازار و کنترل و تنظیم قیمت ها، تشریح کرد: همه مدیران شهرستان در حوزه فعالیت خود در خصوص  پیشگیری و کاهش بیماری کرونا برنامه ریزی لازم را باید داشته باشند و اطلاع رسانی لازم به جامعه ذینفع صورت گیرد.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در کاشمر با بیان اینکه در بحث فاصله گذاری اجتماعی ریوش بسیار خوب عمل کرده است، تاکید کرد: صنوفی که در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کرده‌اند باید کد رهگیری دریافتی را در روی شیشه مغازه نصب کنند و از ششم اردیبهشت ماه هر صنفی که در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام نکرده باشد، در صورت عدم رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی ظرف ۴۸ ساعت پلمپ می شود.

انتهای پیام/