به گزارش صبح توس، دفاتر خدمات الکترونیکی دولت و دفاتر پیشخوان شهر نیشابور نیز به‌مانند اکثر شهرهای ایران امروز نیز روز شلوغی را گذراند.

به گزارش خبرنگار ما از دفتر پیشخوان بلوار فضل ابن شاذان نیشابور، مردم از صبح در جلو این دفتر صف‌کشیده بودند و این صفوف تا ظهر نیز ادامه داشت.

یکی از کارکنان خانم این دفتر که در حال صحبت با برخی مراجع کننده‌ها جهت متقاعد کردن آن‌ها جهت عدم حضور درون دفتر و ایستادن در پیاده بود: از صبح و قبل از شروع به کار دفتر، مردم در جلو اینجا جمع می‌شوند تا نوبشان شود.

وی تأکید کرد: دیروز حجم متقاضیان سیم‌کارت بسیار شده بود و به جمعیت متقاضیان دریافت کدهای بورسی اضافه شدند از طرف دیگر تأیید هویت برای کارگزاری‌های بورس و سجام باید حضوری صورت بگیرد و راهکار دیگری ارائه نشده است.

یکی از حاضرین در این محل که در حال خروج از دفتر بود گفت: درون دفتر فاصله اجتماعی رعایت می‌شود ولی خود مردم در بیرون تجمع می‌کنند و به علت محدودیت در سایه متأسفانه تمرکز در برخی نقاط بیشتر می‌شود.

وی که کار خود را تأیید هویتش برای بورس عنوان داشت گفت: شرایط ایجاب می‌کرد برای بورس اقدام کنم و اندکی بیش از یک ساعت طول کشید.

با مراجعه به دفتر پیشخوان دولت در خیابان 17 شهریور نیشابور نیز چنین ازدحامی دیده می‌شد، مردی 48 ساله از مراجعه‌کنندگان که برای سیم‌کارت مراجعه کرده بود در گفت‌وگو با صبح توس گفت: شغلم کارگری است و امروز صبح فهمیدم که برای گرفتن سیم‌کارت نباید به این دفاتر بیایم ولی گفتند باید بروم کافی‌نت و با پست سیم‌کارت را می‌فرستند و می‌ترسم تا رسیدن سیم‌کارت وام از دست برود.

وی با اشاره به اینکه تا الآن با سیم‌کارت پسرش فعالیت داشته تأکید کرد: تا الآن تمام پیامک‌های حساب بانکی‌ام مثل یارانه به این شماره می‌آمده و دلیل اینکه باید سیم‌کارت مجدد بگیرم را نمی‌فهمم، از اول سال فقط هشت روز کارکرده‌ام و امروز هم بااینکه سر گذر ایستادم کار پیدا نشد.

این کارگر زحمت‌کش با اشاره به نداشتن دستکش درحالی‌که ماسک خود را که نشان از استفاده بسیار داشت از جیبش درآورد، خاطرنشان کرد: پنج عدد ماسک را بسیجیان مسجد به همسرم داده بودند و نفری یکی برداشتیم ولی دستکش گران است و سعی می‌کنم دستانم را بیشتر بشویم، البته به همسرم گفته‌ام که دوباره ماسک بگیرد ولی هنوز موفق به تهیه نشده است.

اداره پست شهرستان نیشابور نیز یکی از مراکز شلوغ شهر نیشابور است، شاید فرق دفاتر پیشخوان با پست این باشد که در دفاتر پیشخوان مردم در محوطه باز منتظر می‌ایستند ولی درون اداره پست نیشابور تجمع در برخی باجه‌ها نه‌تنها حالت فاصله اجتماعی ندارد بلکه به معنی واقعی کلمه تجمع است.

درحالی‌که پوسترهای فاصله اجتماعی در جای‌جای این اداره نصب‌شده بود خانمی حدود 35 ساله که در پشت باجه هفت به‌عنوان شلوغ‌ترین باجه منتظر بود گفت: برای کارت سوختم مراجعه کرده‌ام و فقط این باجه پاسخگو است.

وی تأکید کرد: قبول دارم که فاصله‌هایمان کم است ولی کسانی که برایشان مهم باشند خودشان ماسک استفاده می‌کند.

جوانی حدود 25 ساله که بافاصله بیشتری ایستاده بود نیز درباره عدم رعایت فاصله اجتماعی خاطرنشان کرد: باجه هفت برای مرسولاتی است که به هر دلیل به دست صاحبانشان نرسیده است و من نیز برای گرفتن گواهینامه‌ام مراجعه کرده‌ام و متأسفانه با توجه به شلوغی مجبورم به ایستم.

وی که شغل خود را آزاد مطرح کرد تصریح کرد: همه ما کارت شناسایی در پیشخوان گذاشته‌ایم و بر اساس نوبت صدا می‌زنند ولی هنوز نمی‌فهمم مردم چرا در جلو باجه تجمع می‌کنند.

وی بیان داشت: مردم مجبور هستند به این نوع مکان‌ها بیایند وگرنه اکثریت واقعاً دوست ندارند در جایی که خطر ویروس زیاد است برای دقایقی منتظر بمانند.

با توجه به شلوغی مراکز نام برده شده و بانک‌ها به نظر می‌رسد طرح فاصله اجتماعی بدون رعایت مردم همراه بوده است و این رعایت نکردن‌ها عواقب بسیار بدی برای مراکز درمانی خواهد داشت.

انتهای پیام/