اصغر عرب محمدی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: از ابتدای شروع بیماری کرونا، اداره املاک و اراضی، معین اقتصادی و کشت و صنعت آستان قدس رضوی در شهرستان سرخس کمیته راهبردی را به‌منظور مبارزه با کرونا تشکیل دادند.

مدیر پیشرفت منطقه‌ای معین اقتصادی آستان قدس رضوی سرخس افزود: در اولین گام یک کارگاه تولید ماسک با مشارکت معین اقتصادی و املاک و اراضی راه‌اندازی و اقدام به توزیع رایگان ماسک در سطح شهرستان داشتیم، ضمن اینکه کارگاه‌های تولید ماسک که از سوی سپاه راه‌اندازی شده بود را تجهیز کردیم.

وی توزیع ۱۰۰۰ پرس غذای گرم بین کادر و بیماران بیمارستان لقمان سرخس و توزیع ۴۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی را از دیگر اقدامات این کمیته و با مشارکت کانون خادم یاران رضوی برشمرد.

عرب محمدی به دیگر اقدامات این کمیته راهبردی اشاره و بیان کرد: با استفاده از ظرفیت کشت و صنعت و معین اقتصادی آستان قدس رضوی سرخس سه مرحله تاکنون شهر سرخس در هر مرحله با ۱۶ هزار لیتر محلول، گندزدایی و ضدعفونی شده است.

مدیر پیشرفت منطقه‌ای معین اقتصادی آستان قدس رضوی سرخس ادامه داد: با هماهنگی کمیته مردمی و پشتیبانی ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان، ۱۰۰۰ عدد ماده ضدعفونی‌کننده دست توسط معین اقتصادی بین بخش‌های ضروری و روستاهای درگیر بیماری به‌صورت رایگان توزیع شده است.

وی به پشتیبانی این کمیته از بیمارستان لقمان اشاره و عنوان کرد: سه دستگاه پزشکی توسط اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی سرخس خریداری و به بیمارستان لقمان شهرستان اهدا شد.

عرب محمدی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی سه کارگاه تولید ماسک دیگر در شهر سرخس و روستای شیرتپه توسط معین اقتصادی آستان قدس رضوی سرخس افزود: این کارگاه‌ها با ایجاد اشتغال برای ۵۰ نفر، روزانه ۲۰ هزار ماسک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تولید و توزیع می‌کنند.

مدیر پیشرفت منطقه‌ای معین اقتصادی آستان قدس رضوی سرخس تأکید کرد: این ماسک‌ها بر اساس اعلام نیاز با قیمت فروش هر عدد حدود ۷۲۵ تومان در بسته‌های ۵ تایی به داروخانه‌های شهرستان برای عرضه بین همشهریان تحویل می‌شود؛ همچنین مازاد این ماسک‌ها به مشهد ارسال می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این سه کارگاه تولیدی تا شکست قطعی ویروس کرونا و بر اساس نیاز شهرستان به تولید ماسک ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/