عفت خلیلی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به اینکه 97.5 درصد جمعیت شهرستان سرخس در غربالگری تلفنی و خودارزیابی کرونا شرکت کردند، اظهار کرد: از شهروندان سرخسی درخواست داریم اگر در ارزیابی اولیه مشکلی نداشتند، در صورت بروز علامت‌هایی ازجمله گلودرد، سرفه، تب، تهوع، استفراغ و اسهال حتماً با نزدیک‌ترین واحد بهداشتی تماس داشته باشند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان سرخس افزود: همچنین همشهریان عزیز می‌توانند در صورت داشتن علائم شدید تب، سرفه خشک و تنگی نفس با  شماره 4030 یا شماره ۱۹۱ تماس بگیرند.

وی با اشاره به شروع مرحله دوم غربالگری کرونا در شهرستان سرخس تصریح کرد: مرحله دوم غربالگری با اولویت بیماران با علائم فشارخون و دیابتی و همچنین مادران باردار انجام می‌شود.

خلیلی بیان کرد: جمعیت هدف غربالگری مرحله دوم با اولویت یادشده حدود 10 هزار و 400 نفر است که از روز گذشته 24 فروردین شروع شده و تا پنج روز ادامه دارد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان سرخس خاطرنشان کرد: تاکنون در مرحله دوم 40 درصد جمعیت هدف غربالگری آن‌ها انجام شده است.

وی عنوان کرد: با همکاری شبکه بهداشت و درمان و جامعه بسیج شهرستان در 11 مرکز خدمات جامع سلامت، ۴۷ خانه بهداشت و 6 پایگاه بهداشتی کار غربالگری کرونا صورت می‌گیرد.

خلیلی اذعان کرد: خوشبختانه تاکنون از کل جمعیت مبتلایان کرونا در شهرستان سرخس 13 نفر با رعایت قرنطینه خانگی و رعایت اصول و دستورات بهداشتی و گندزدایی منازل توسط کارشناسان بهداشت بهبود یافته و در کنار خانواده در صحت و سلامتی حضور دارند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان سرخس در پایان یادآور شد: از شهروندان سرخسی درخواست داریم با ورود به سامانه https://salamat.gov.ir خودارزیابی بیماری کرونا را انجام دهند.

انتهای پیام/