به گزارش صبح توس علیرضا مهمیز، رئیس جهاد کشاورزی بردسکن عصر امروز در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: بارندگی و سیل شب گذشته به ۳ هزار هکتار از باغات پسته و ۱۰۰ هکتار از باغات زرد آلو، گردو و بادام بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.

وی با بیان اینکه گزارش خسارت های وارده به ستاد بحران استان و نیز سازمان جهاد کشاورزی اعلام شده است، خاطرنشان کرد: در براورد اولیه کارشناسان جهادکشاورزی از مزارع و باغات در سطح این شهرستان میزان خسارت بین ۱۰ تا ۸۰ درصد اعلام شده است.

رئیس جهاد کشاورزی بردسکن همچنین در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه بارندگی ها برابر اعلام سازمان هواشناسی هنوز هم ادامه دارد از باغداران خواست نسبت به بازگشایی مسیر سیل همکاری لازم با دست اندرکاران داشته باشند.

وی با تاکید براینکه بیمه کردن محصولات کشاورزی یک پشتوانه برای کشاورزان است و باغداران سطح شهرستان نسبت به بیمه کردن باغات و مزارع خود اقدام کنند، اذعان کرد: کسانی که باغات آنها از بارندگی های اخیر دچار آسیب شده است، ولی بیمه نیستند، میزان خسارت به فرمانداری و ستاد بحران استان اعلام شده است، ولی این اعلام به منزله پرداخت خسارت نخواهد بود.

انتهای پیام/