رضا صبوری در گفت‌وگو با صبح توس؛ با بیان اینکه  کمینه دمای هوا امشب در مناطق کوهستانی شمالی و بخش های روداب و ششتمد سبزوار به زیر صفر درجه می رسد اظهارداشت: کشاورزان باید نسبت به عوامل پیشگیرانه از یخ زدگی و سرمازدگی محصولات اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته گرمای نسبی هوا سبب شد تا برخی درختان در معرز شکوفه زدن قرار گیرند ادامه داد: حداقل دمای شهرستان سبزوار برای امشب و فردا شب 0 تا 1- و برای اکثر روستاهای توابع نیز زیر صفر خواهد بود و این موضوع سبب خسارت به کشاورزان خواهد شد.

رئیس اداره هواشناسی سبزوار با بیان اینکه بارش برف نیز در مناطق کوهستانی شمال سبزوار از ساعتی قبل آغاز شده است تصریح کرد: بازگشت زمستان می طلبد یهره برداران اقدامات حفاظتی از محصولات خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: گلخانه داران و مرغداران براي جلوگيري از خسارات سرما نسبت به تنظيم دماي محيط گلخانه و واحدهاي مرغداري خود تمهيدات لازم را مد نظر قرار دهند.

گفتنی است اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به آغاز بارش برف و باران همراه با افت ۱۰ تا ۱۲ درجه‌ای دما از عصر روز گذشته در این استان هشدار داد که این بارشها تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

انتهای پیام/