سعید شفیعیان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلیل آباد در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: بارش تگرگ و کاهش ناگهانی دما در هفته گذشته باعث زمینگیر شدن چند پرنده مهاجر در این شهرستان شده بود.

وی همچنین ادامه داد: با گزارش واصله مردمی به این اداره  مبنی بر مصدوم و زمین گیر شدن شش فرد پرنده مهاجر شامل سه فرد فلامینگو، دو فرد باکلان و یک فرد حواصیل ارغوانی در سه نقطه اراضی روستای مزده، کاریزک و پارک جنگلی این شهرستان موضوع بررسی و از آنجا که با سرد شدن ناگهانی هوا و شرایط نامساعد جوی پرندگان دچار ضعف و صدمه شده بودند با کمک و همراهی دوستداران طبیعت و حیات وحش تیمار شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل آباد خاطرنشان کرد: پنج فرد از این پرندگان به دامان طبیعت بازگشتند و یک فرد از گونه فلامینگو با توجه به شدت صدمات به باغ پرندگان شهرستان تربت حیدریه منتقل شد.

وی ضمن تقدیر از طبیعت دوستان شهرستان در جهت اطلاع به محیط زیست و تیمار و نگهداری از این پرندگان، تصریح کرد: با همراهی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خلیل آباد و همکاران پرتلاش و دلسوز اردوگاه دانش آموزی این شهرستان مجموعه ای مناسب جهت تیمار، قرنطینه و نگهداری موقت پرندگان تدارک دیده شده که برای تیمار پرندگان مذکور نیز از آن بهره گرفته شد.

شفیعیان در پایان با بیان اینکه شهرستان خلیل آباد در کریدور مهاجرت پرندگان واقع است و در دو فصل بهار و پاییز میزبان این مخلوقات زیبای خدادادی است، اذعان کرد: در این زمان پرندگان در حال عبور از این شهرستان به عرضهای شمالی‌تر کره زمین هستند.

انتهای پیام/