مرضیه نوربخش مسئول کارگاه تولید پوشاک وحدت، در گفت و گو با صبح توس؛ اظهار داشت: در حال حاضر ماسک های دولایه از جنس اسپاند برای مراکز بهداشتی، استفاده عموم و شهروندان شهرستان تربت حیدریه تولید می شود.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز جدی روستاهای بخش رخ و شهرستان به این محصول روزانه 1200عدد ماسک در این کارگاه تولید می شود که این تعداد بستگی به میزان سفارشات دارد.

مسئول کارگاه تولید در همین ارتباط اضافه کرد: طی یک ماه اخیر بیش از 9500 عدد ماسک در این کارگاه تولید شده که از این تعداد 3000 عدد به صورت رایگان بین اهالی روستا توزیع شده که پارچه و ملزومات توسط یکی از خیرین روستا تهیه و تعداد 5000 عدد نیز به سفارش از شهرستان تربت حیدریه بوده که با قیمت دولتی به فروش رسیده وماباقی تولیدات هم به صورت سفارشی از مناطق مختلف بخش رخ بوده که با پارچه تترون تولید و تحویل شده است.

اشتغالزایی ۸ نفر در یک کارگاه کوچک و زود بازده 

وی بیان کرد: در این کارگاه تولیدی 8 نفر نیرو از بانوان روستا مشغول به کار هستند و به طور متوسط روزانه 8 ساعت فعالیت دارند.

نوربخش افزود : این کارگاه تولید خیاطی در سال ۹۷ با تلاش و همت بسیج سازندگی سپاه تربت حیدریه و کمیته امداد امام (ره) شهرستان تربت حیدریه و با هدف آموزش خیاطی به خواهران روستایی و ایجاد اشتغال بانوان روستا راه اندازی و در حال حاضر هم آماده پذیرش سفارشات پوشاک از منطقه رخ و شهرستان است.

توزیع 140 هزار ماسک در داروخانه های تربت حیدریه، مه ولات و زاوه

مدیر غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از توزیع 140 هزار عدد ماسک در داروخانه های تحت پوشش دانشگاه طی 20 روز گذشته خبر داد.

سیدجواد حسینی گفت: این ماسک ها تحت نظارت مدیریت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تولید و برای فروش در اختیار داروخانه ها قرار داده شده است.

وی همچنین از ادامه روند تولید این ماسک ها خبر داده و گفت: ماسک های تولید شده در اختیار تمامی داروخانه ها قرار می گیرد و فروش آن نیز بایستی با قیمت مصوب صورت گیرد.

انتهای پیام/