به گزارش صبح توس؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، محمدحسین استادآقا با اشاره به نحوه اجرای طرح‌های در نظر گرفته شده از سوی این بنیاد در مقابله با اثرات شیوع ویروس کرونا، گفت: محور فعالیت‌های بنیاد کرامت رضوی از آغاز شیوع ویروس کرونا بر استفاده از مدافعان افتخاری سلامت رضوی در بیمارستان‌ها، ضدعفونی محلات، معابر، پمپ بنزین‌ها، توزیع بسته‌های مواد غذایی و بهداشتی بین خانواده‌های محروم و نیز تغسیل درگذشتگان از بیماری کوئید ۱۹ در سطح کشور متمرکز شده است.

وی «نسیم مهر رضوی» را دیگر طرح بزرگ این بنیاد معرفی کرد و افزود: مطابق این طرح، در همه بیمارستان‌های درگیر درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در مراکز استان‌ها، غذای متبرک حضرت رضا (ع) به تعداد ۱۰۰ هزار پرس توزیع شده است و اکنون قرار است در شهرستان‌ها نیز این طرح اجرا شود.

استادآقا ادامه داد: در این مرحله، طرح نسیم مهر رضوی در بیمارستان‌های دارای بیش از ۱۰۰ بیمار بستری مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان‌های سراسر کشور اجرا خواهد شد که ۵۰ هزار وعده غذای گرم برای این مرحله برآورد شده است.

وی با اعلام آمار پیش بینی شده برای اجرای طرح نسیم مهر رضوی در سراسر کشور گفت: در مجموع توزیع ۱۵۰ هزار پرس غذای متبرک برای بیمارستان‌ها و ۷۰ هزار بسته متبرک رضوی ویژه کادر درمانی در نظر گرفته شده که بخش اعظم این طرح محقق شده است.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی همچنین با اشاره به اجرای طرح «سفره مهربانی» توسط معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی و توزیع ۵۰ هزار بسته معیشتی در حاشیه شهر مشهد در چند هفته اخیر، اظهار کرد: تا پیش از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان نیز آماده‌سازی و توزیع ۵۰ هزار بسته کمک‌معیشتی دیگر شامل مواد غذایی، لوازم بهداشتی و اقلام فرهنگی در حاشیه شهر مشهد در دست اقدام است.

وی از طرح حمایتی دیگری در همین راستا خبر داد و گفت: بنیاد کرامت رضوی در حال تهیه و بسته‌بندی ۷۵ هزار بسته کمک‌معیشتی ویژه اقشار کم برخوردار در سه استان سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان است که از اواخر هفته آینده توزیع آن آغاز خواهد شد.