به گزارش صبح توس؛ سرهنگ دوم پاسدار علی زرقانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده سپاه ناحیه قوچان در مقابله و مهار کرونا، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا قرارگاه زیستی مقابله با ویروس در سطح ناحیه تشکیل و به تبع ۷۵ قرارگاه زیستی در حوزه‌های مقاومت و ۲۰۹ قرارگاه در سطح پایگاه‌های بسیج با مأموریتی مشخص تشکیل شدند.
وی یکی از اقدامات سپاه و بسیجیان این شهرستان را راه‌اندازی ۱۷۰ تیم ضدعفونی معابر شهری و روستایی دانست و خاطرنشان کرد: ۸۵۶ نفر در این تیم‌های ضدعفونی ۸۵ مأموریت را برای گندزدایی از سطح معابر، مکان‌های عمومی، مساجد و... انجام داده‌اند.
فرمانده سپاه ناحیه قوچان بیان کرد: تاکنون بیش از ۱۳ هزار لیتر مواد ضد عفونی تهیه شده و ۲۶ هزار و ۲۰۰ خودرو توسط دستگاه خودکار ضدعفونی وسایل نقلیه که به همت بسیج سازندگی و شهرداری در میدان مرکزی این شهر راه‌اندازی شده، ضدعفونی شده است.
زرقانی یادآور شد: ۶ کارگاه تولید ماسک به همت بسیج سازندگی سپاه ناحیه قوچان راه‌اندازی شده که ظرفیت تولید روزانه ۲ هزار و ۷۰۰ ماسک را دارد و تاکنون ۵۲ هزار و ۶۰۰ ماسک تولید و توزیع کرده است.
وی از تهیه و توزیع ۴۶۸ بسته غذایی ویژه نیازمندان شامل گوشت، برنح و دیگر اقلام مصرفی خبرداد و تصریح کرد: ۶۶ تیم رصد و ارزیابی براساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اقدام به نظارت بر بازار کرده‌اند.
انتهای پیام/