به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز هواشناسی خراسان رضوی با انتشار اخطاریه ای نسبت به احتمال وقوع سیلاب در بیشتر نقاط استان هشدار داد و در این اخطاریه آمده است؛ نقشه مدل های هواشناسی نشان دهنده تقویت و وقوع بارش های قابل ملاحظه طی یک شنبه ۱۷ فروردین ماه است.

بارش ها در بیشتر نقاط استان به شکل رگبار، توأم با رعد و برق، وزش باد شدید، بارش تگرگ و در نواحی مستعد وقوع صاعقه است و پیش بینی ما بر این است که در بیشتر نقاط استان آب گرفتگی و وقوع سیلاب قطعا رخ خواهد داد.

این سیستم تا قبل از ظهر دوشنبه در سطح استان فعال است و دوشنبه بعد از ظهر از نوار شرقی استان خارج خواهد شد.

در پی هشدار سازمان هواشناسی استان مبنی بر بارش شدید باران، مدیر عامل آتش نشانی مشهد از آماده‌باش قریب به ۵۰۰ نیروی آتش‌نشان در ۵۰ ایستگاه، پایگاه و مراکز فرماندهی و ستادی این سازمان برای امداد رسانی به شهروندان در خصوص آبگرفتگی‌های احتمالی در سطح این کلانشهر خبر داد.

آتشپاد دوم امیر عزیزی با بیان این مطلب گفت:: با توجه به صدور اخطاریه سازمان هواشناسی و اعلام هشدار درباره بارش رگباری باران طی ساعات آینده در مشهد، قریب به ۵۰۰ نیروی آتش‌نشان به همراه ماشین آلات و تجهیزات مربوطه در ۵۰ ایستگاه و پایگاه آتش نشانی و حوزه‌های فرماندهی و ستادی این سازمان در آماده‌باش کامل هستند، تا در صورت بروز حوادث احتمالی مرتبط به بارش نزولات جوی به شهروندان خدمت‌رسانی کنند.مدیر عامل آتش نشانی مشهد ادامه داد: تمهیدات پیش بینی شده، شامل آماده باش تعدادی موتور پمپ خود مکش و پمپ‌های واریسکو برای رفع آب گرفتگی‌های احتمالی می‌باشد.

آتشپاد دوم امیر عزیزی با بیان اینکه، این شرایط آماده‌باش تا برگشتن وضعیت جوی به حالت عادی ادامه خواهد داشت، از تمامی شهروندان درخواست کرد: از تردد‌های غیرضروی در هنگام بارش باران و حضور در مجاورت جویبارها، کانال‌های فاضلاب که به ظاهر آرام‌اند، خودداری کرده و از ورود به بستر مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی جدا بپرهیزند.

انتهای پیام/