مسعود فیروزی، معاون توان‌بخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا در خراسان رضوی، در حال حاضر تنها مراکز شبانه‌روزی نگهداری معلولان و سالمندان بهزیستی با رعایت کامل نکات بهداشتی و موازین پیشگیرانه از انتقال ویروس کرونا در حال فعالیت هستند.

وی افزود: به دلیل شرایط ایجاد شده، پذیرش افراد جدید در آسایشگاه‌های شبانه‌روزی بهزیستی و مرخصی افراد معلول و سالمند ممنوع شده است و تنها افراد در شرایط خاص و با حکم دادستانی در آسایشگاه‌ها پذیرش می‌شوند که در این حالت نیز افراد پیش از ورود قرنطینه می‌شوند تا سلامت آن‌ها تائید شود.

فیروزی از حضور بیش از 6 هزار معلول و سالمند در 90 مرکز شبانه‌روزی بهزیستی خراسان رضوی خبر داد و تصریح کرد: تمام مراکز بهزیستی در طول روز 4 مرتبه ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند و خوشبختانه تا کنون موفق شده‌ایم از ورود این ویروس به مراکز بهزیستی جلوگیری کنیم و شرایط تحت کنترل است.

معاون توان‌بخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: تا کنون بودجه‌های قابل توجهی به ازای هر معلول جهت کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به مراکز نگهداری معلولان پرداخت شده است تا همان‌طور که تا کنون وضعیت تحت کنترل بوده است، از این به بعد نیز تحت کنترل باشد.

وی از وجود 3 مورد فرد مشکوک به کرونا در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی خراسان رضوی خبر داد و گفت: جواب تست کرونا این افراد هنوز اعلام نشده است اما جای هیچ‌گونه نگرانی در خصوص شیوع ویروس کرونا در مراکز بهزیستی وجود ندارد.

فیروزی بیان کرد: در حال حاضر به صورت روزانه در مراکز نگهداری بهزیستی خراسان رضوی به حدود 3 هزار ماسک و پنج هزار جفت دستکش لاتکسی و نایلونی نیاز داریم که گاهی در تأمین این میزان اقلام بهداشتی با کمبودهایی مواجه می‌شویم که از همین‌جا از تمام خیران و تولیدکنندگان ماسک و دستکشی که علاقه دارند تا ما را در جهت حفظ جان معلولان و سالمندان حمایت کنند، دعوت می‌کنم تا با مراجعه به اداره کل بهزیستی خراسان رضوی کمک‌های خیرخواهانشان را اهدا کنند.

انتهای پیام/