حجت‌الاسلام مهدی جعفری، رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون فعالیت های جهادی دانش آموزان بسیجی استان اظهار کرد: دانش آموزان در کارگاه های تولید ماسک و شیلد دانشگاه علوم پزشکی فعالیت جهادی دارند.

وی افزود: قرارگاهی نیز در این راستا تشکیل شده که اموری مانند ضدعفونی اماکن و تولید ماسک را نیز در دستور کار دارند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی گفت: در راستای فعالیت فرهنگی رسانه ای و آموزشی، ضبط برنامه های علمی و درسی انجام می شود تا در شبکه های مجازی آموزش و پرورش مورد استفاده قرار گیرد.

وی ضمن اشاره به اینکه تا امروز نزدیک ۷۰ هزار ماسک توسط ۴۰۰ دانش آموز بسیجی استان تولید شده است افزود: به صورت شبانه و جهادی اقدامات ضدعفونی اماکن عمومی و معابر سطح شهر توسط بسیجیان صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام جعفری تصریح کرد: باتوجه به اینکه امسال دانش‌آموزان فرصت راهیان نور و اعتکاف را از دست دادند، در قالب تولید ماسک و تهیه اقلام بهداشتی، بخشی از هزینه‌ها را تأمین کردند و بر همین اساس ۳۰ هزار ماسک تولید شده است.

ضبط برنامه‌های تدریس مربوط به کتب درسی مختلف

وی با بیان اینکه ۴۰ هزار ماسک تولید شده در مشهد توسط دانش‌آموزان بسیجی مخصوص خانواده‌های حاشیه شهر مشهد و کم بضاعت توزیع می شود افزود: پارچه لازم برای تولید ۱۵۰ هزار ماسک نیز تهیه شده است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی خراسان رضوی ادامه داد: برای دانش‌آموزان دختر نیز کارگاه های خانگی تولید ماسک راه اندازی شده است و لذا در منازل ماسک ها تهیه شده و در دانشگاه علوم پزشکی ‌فرآیند استریلیزه آن انجام می‌شود.

وی افزود: در موضوعات فرهنگی در ایام تعطیلات نوروز پویش‌هایی از جمله کتاب خوانی و مسابقاتی همچون سین هشتم در فضای مجازی مخصوص دانش آموزان راه اندازی شد.

حجت‌الاسلام جعفری پیرامون تولید بسته های اموزشی در فضای مجازی تصریح کرد: برنامه های تدریس مربوط به کتب درسی مختلف ضبط می شود و در کانال های مجازی آموزش و پرورش ارائه می‌شود.

انتهای پیام/