ولی الله غلامی، فرمانده انتظامی خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: از آن دسته از همشهریانی که در این ایام توصیه های مربوط به بحث پیشگیری از بیماری کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند تقدیر و تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی در حال اجرا است و برای 13 فروردین محدودیت های جدی تر در سطح شهرستان لحاظ می شود، خاطرنشان کرد: این محدودیت ها در راستای حفظ جان و سلامت همشهریان  و ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا و مصوب شورای تامین شهرستان است.

فرمانده انتظامی خلیل آباد تنها راه قطع زنجیره ویروس کرونا را ماندن در خانه دانست و تصریح کرد: محدودیت های ترافیکی از درب منازل در شهرستان خلیل آباد اجرایی می شود و خروج از ساعت 5 صبح تا 24 در روز 13 فروردین ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه همه خودروهایی که در سطح شهر تردد کنند مبلغ 500 هزار تومان جریمه می شوند و سیستم به صورت خودکار توقیف را برای خودروها اعمال می کند، اذعان کرد: اتراق در پارک ها، تفرجگاه ها، بندهای خاکی، حاشیه رودخانه ها و... ممنوع است.

غلامی با اشاره به اینکه حتی حضور در باغات شخصی به همراه خانواده و اقوام ممنوع است و این خود مصداق تجمع و احتمال شیوع بیماری کرونا محسوب می شود، عنوان کرد: تردد در سطح شهر به جهت انجام هر امری با خودرو، موتورسیکلت، دوچرخه و پیاده ممنوع است.

وی با بیان اینکه اگر تصادفی در سطح شهر رخ دهد ماموران راهنمایی و رانندگی در ابتدا دو طرف را 500 هزار تومان جریمه می کنند و بعد بررسی تصادف صورت می گیرد، تشریح کرد: پلاک های غیر بومی حتماً در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اعمال قانون و 500 هزار تومان جریمه می شوند.

فرمانده انتظامی خلیل آباد با تاکید بر اینکه جابجایی اثاثیه منزل در روز 13 فروردین ممنوع خواهد بود، بیان کرد: اصناف ضروری که مجاز به فعالیت در این ایام بودند در روز 13 فروردین محدودیت ساعات کاری دارند که از طریق اتاق اصناف اطلاع رسانی می شود.

وی با بیان اینکه موتورسیلکت هایی که فردا تردد داشته باشند توقیف می شوند و حتی حضور به صورت پیاده در تفرجگاه های سطح شهرستان خلیل آباد ممنوع است، تاکید کرد: همه این موارد فقط در جهت حفظ سلامتی مردم شهرستان و شهروندان و قطع زنجیره ویروس کرونا اعمال شده است.

انتهای پیام/