حسن مهری در گفت و گو با  صبح توس؛ با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز فوری شهروندان به ماسک های بهداشتی اظهارداشت: با توجه به ظرفیتهای موجود درهنرستان های فنی و حرفه ای سبزوار نظیر چرخ های خیاطی و هنرآموزان رشته های طراحی و دوخت این امکانات در اختیار افراد داوطلب قرار گرفته تا در شرایط کاملا بهداشتی به تولید ماسک بپردازند.

وی با بیان اینکه هنرستان ها ظرفیت های بالقوه ای برا رفع محدودیت ها در مواقع خاص دارند تصریح کرد: در حال حاضر و با حضور داوطلبان و جهادگران سلامت روزانه بیش از 4هزار ماسک تولید شده و توسط قرارگاه مردمی شکست کرونا به صورت رایگان در بین مردم توزیع می شود.

مهری درادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر مدارس و هنرستان ها تعطیل هستند ولی ظرفیت های آنها نباید از دور خارج شوند تاکید : پتانسیل های دیگری نیز در شهرستان و در حوزه آموزش موجود است که باید در این برهه حساس به کمک جامعه بیاید.

گفتنی است معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در سبزوار خبرداد وعدد ثبت شده تا امروز را 114 نفر مبتلای قطعی عنوان کرد و افزود: برای کاهش این تعداد و قطع زنجیره کرونا از مردم خواهشمندیم در منزل بمانند.

نوده در ادامه با بیان اینکه متاسفانه رقم فوت شدگان دراثر این ویروس منحوس به 14 نفر رسیده است ادامه داد: 6 بیمار مشکوک به کرونا هم اکنون در بیمارستان سبزوار بستری هستند.