به گزارش صبح توس؛ علی‌رضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی صبح امروز در مراسم آغازین رزمایش دفاع بیولوژیک قرارگاه ثامن‌الائمه(ع) نیروی زمینی سپاه در مشهد که در پادگان لشکر نصر برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد آن هستیم که ویروس کرونا جهانگیر شده است و ما در خراسان رضوی از روز اولی که شیوع این ویروس در استان اعلام شد، ستاد مقابله با کرونا نیز در استان تشکیل شد.

وی ضمن تشکر از تمامی مسئولان و ارگان‌های مختلف که در امر مقابله با کرونا تلاش جهادی داشته‌اند، گفت: طی یک ماه گذشته تمام ارگان‌ها و بخش‌های مختلف در استان از ستاد مقابله با کرونای استان حمایت کردند.

رزم حسینی تصریح کرد: جا دارد که از افرادی که از اجتماعات مردم جلوگیری مانند تولیت آستان قدس رضوی، نماینده ولی‌فقیه و دیگر مسئولان استانی و شهری تشکر کنم زیرا با این اقدامات تا حدود زیادی جلوی شیوع بیشتر ویروس کرونا گرفته شد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه اگر امروز شاهد آن هستیم که تلفات و واگیر در استان کم شده است به خاطر همکاری مسئولان این استان است، ادامه داد: با هشدارهای اعلام شده و محدودیت‌های اعمال شده تا کنون بیش از ۸۰ درصد از زائرانی که همه ساله در ایام نوروز به مشهد سفر می‌کردند، امسال به مشهد نیامده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: از مردم فهیم مشهد تشکر داریم که به هشدارهای اعلام شده توجه کرده‌اند و در خانه ماندند و ما را در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا یاری رسانده‌اند.

رزم حسینی یاد آور شد: ارزاق عمومی در استان به میزان کافی هست ولی بسیاری از کشورها جهان در این خصوص با مشکل مواجه شده‌اند.

استاندار خراسان رضوی گفت: امروز ۲۵ هزار تخت نقاهتگاهی برای بیماران مبتلا به کرونا در خراسان رضوی وجود دارد و در مشهد ۲۰ هزار تخت وجود دارد که امیدواریم هیچ‌گاه مورد استفاده قرار نگرید.

وی در پایان افزود: در حال حاضر۲ هزار تخت بیمارستانی در خراسان رضوی خالی است و محیای استفاده برای مقابله با کرونا است و مردم هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند.

انتهای پیام/