رئیس اتحادیه خواروبارفروشان نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس گفت: عرضه آجیل و شیرینی در خواروبارفروشی‌ها و همچنین فروشگاه‌های زنجیره‌ای سطح شهر تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

محمدرضا قربان‌بیگی افزود: همشهریان توجه داشته باشند عرضه شیرینی، آجیل و خشکبار به صورت تلفنی برای جلوگیری از شیوع کرونا مورد تأیید نیست.

وی با اشاره به اینکه صنف خواروبارفروشان شامل رسته‌های لبنیات، خواروبار، آجیل و خشکبار و زعفران و عمده‌فروشان مواد غذایی است تصریح کرد: واحدهای عرضه گیاهان داروئی تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

قربان‌بیگی اظهار داشت: به‌طور مرتب گشت‌ها و بازرسی‌های مشترک اتاق اصناف با دادستانی و اتاق بازرگانی از واحدهای صنفی سطح شهر انجام می‌گردد و امروز دو واحد عرضه خرما و آجیل و گیاهان داروئی در شهرک فرهنگیان و سرآب کوشک به دلیل عدم رعایت قوانین پلمب گردید.

وی یادآور شد: خواربار فروشی‌ها تا حد امکان از عرضه مواد خوراکی روباز که امکان گرم کردن آن وجود ندارد و گذاشتن اجناس در بیرون از مغازه خودداری کنند.

وی تأکید کرد: برخی از خواروبارفروشی‌ها در اقدامی شایسته با گذاشتن یک میز جلوی درب ورودی با جلوگیری از ورود و ازدحام مشتریان اقدام به فروش می‌کنند که به سایر همکاران این اقدام توصیه می‌شود.

نائب رئیس اول اتاق اصناف با اشاره به اینکه مراکز عرضه مایحتاج ضروری مانند روغن، برنج، قند، چای و لبنیات می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته باز باشند خاطرنشان کرد: خواروبارفروشی‌ها تا حد امکان از عرضه اجناس غیرضروری خودداری کنند و از همشهریان گرامی خواهشمندیم از تجمع در داخل مغازه‌ها و همچنین جلو صندوق فروشگاه‌های زنجیره‌ای خودداری کرده و فاصله‌شان را از یکدیگر حفظ کنند.

انتهای پیام/