سردار مجیدرضا حسن‌زاده در گفت وگو با صبح توس؛ ضمن تبریک اعیاد اخیر گفت: امروز میزبان عزیزانی هستیم که در دفاع مقدس خوش درخشیدند، در دفاع از حرمین شریفین ادای وظیفه کردند و در دفاع از وطن در جای جای آن جان فشانی کردند و امروز نیز در جهت مبارزه با این ویروس منحوس با تمام توان و تجهیزات در خدمت مردم هستند.

وی ادامه داد: در این مجموعه، کلیه یگان های قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی سپاه مجتمع شده اند تا اقدامات موثری در استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی درجهت ضد عفونی کردن همه معابر و اماکن و همچنین کمک به غربالگری جهت همیاری به ستاد کرونا دور هم جمع شده اند.

جانشین قرارگاه منطقه ای ثامن الائمه(ع) خاطر نشان کرد: این مجموعه علاوه بر آن که خیابان های مورد نظر را ضد عفونی می کنند در بیش از 32 نقطه ای که پایگاه های بررسی سلامت مردم در آن جا مستقر خواهند شد به غربالگری کمک خواهند کرد

حسن زاده تاکید کرد: این نیروها همان هایی هستند که در سیل و زلزله حضور داشتند و الان نیز برای فائق آمدن بر این ویروس دور هم جمع شده اند.

وی خاطر نشان کرد: ما در حد وسع و توانمان با همه تجهیزاتی که برای خود مردم است، به خدمت مردم آمده‌ایم.
جانشین قرارگاه منطقه ای ثامن الائمه(ع) اظهار داشت: کلیه مسئولین از لشکری و کشوری پای کار هستند تا به سلامت مردم کمک کنند و از مردم نیز که تاکنون خوب همکاری کرده اند تشکر می کنم.
وی اظهار کرد: از مردم می خواهیم 12 و 13 فروردین نیز در خانه بمانند تا بتوانیم بر این ویروس پیروز و باعث عزت و عظمت ایران شویم که مردم دنیا بفهمند که در هر زمان، مردم همراه و همگان ولایت فقیه و مسئولین هستند و امیدواریم به برکت این روزها خود خداوند و ائمه کمک کنند تا ریشه این ویروس از بین رود.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده تاکنون بیان داشت: از ابتدای ورود این ویروس به خراسان در جلسات ستاد کرونا استانداری حضور داشتیم و از همان روزهای اول فعالیت های پیشگیرانه را مخصوصا در مناطق مرزی آغاز کردیم و در شهرهایی که مستقر هستیم، ضد عفونی و در کنار آن آموزش ها به مردم را آغاز کردیم و این اقدامات ادامه خواهد داشت.

جانشین قرارگاه منطقه ای ثامن الائمه(ع) تاکید کرد: مجموعه بهداری شمال شرق منطقه ثامن الائمه(ع) به صورت کامل در عرصه حضور داشته است و نقاهتگاهی نیز با ظرفیت اولیه 400 تخت و قابل افزایش به هزار تخت را ایجاد کرده ایم و در کنار آن جهت پیشگیری و نیاز استان به یک بیمارستان مجهز، بیمارستان 200 تخت خوابی را برپا کردیم و در کنار آن نقاهتگاه ایجاد کردیم به عبارتی تمام توان بهداشت و درمان قرارگاه فعال شده است.

وی در پایان افزود: بیش از 300 دستگاه تجهیزات جنگ نوین و بهداری در مبارزه با کرونا بکارگیری شده است.

انتهای پیام/