ابراهیم قاسم پور در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ از آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: با استقرار اکیپ های مختلف در مبادی ورودی بر کلیه ی تردد ها کاملا نظارت می شود و در اجرای این طرح پویش مردمی، شبکه بهداشت، هلال احمر، انتظامی و بسیج مشارکت دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه به جهت قطع شدن زنجیره ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع و افزایش آن و در راستای حفظ جان و سلامتی مردم، کلیه خودروهای غیر بومی از مبادی ورودی بازگردانده می شوند، خاطرنشان کرد: در صورت حضور خودروهای غیر بومی و افراد غیرساکن (حتی اگه اصالتا بومی باشند ولی محل سکونت آنها شهرستان نباشد) توسط پلیس ۵۰۰ هزارتومان جریمه و یک ماه توقیف خودرو اعمال خواهد شد.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه کلیه مسافرین، افراد غیر ساکن و خودروهای غیر بومی سریعا نسبت به ترک شهرستان اقدام کنند، تصریح کرد: ضمن تقدیر و تشکر از همراهی اصناف و مردم عزیز و گرامی شهرستان بجز اصناف ضروری که فعالیت آنها را اداره صمت و اتاق اصناف اعلام خواهد کرد، مابقی اصناف غیر ضرور شهرستان در این طرح  تا ۱۵ فروردین باید تعطیل باشند و صنوف متخلف تا یک ماه پلمپ خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همزمان با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی کلیه پارک ها و مراکز گردشگری خلیل آباد تعطیل شد، اذعان کرد: اتراق و تجمع خانواده ها در پارکهای روستایی و شهری شهرستان، حاشیه رودخانه ها، کال کندر، آب گرم، حاشیه سد مهدی آباد، کلیه بند های خاکی، بند های خاکی شوراب، شمال خلیل اباد، امام زادگان و تفرجگاه های آن، پارک جنگلی، بوستان ها و... در شهرستان ممنوع است.

قاسم پور با بیان اینکه برای روز ۱۳ فروردین تدابیر ویژه اندیشیده شده و بطور جدی از تردد افراد برای حضور در تجمعات و حضور در طبیعت در سطح شهرستان جلوگیری خواهد شد، عنوان کرد: طرح ممنوعیت تردد هرگونه خودرو از درب خانه در روز 13 فروردین با هماهنگی نیروی انتظامی از ساعت ۵ صبح تا ۲۴ اعمال می شود.

وی با تاکید بر اینکه تنها راه قطع شیوع زنجیره ویروس کرونا در خانه ماندن با رعایت نکات بهداشتی، ششستوی مکرر دستها با آب و صابون و عدم دید بازدید و شب نشینی، عدم حضور در خیابان ها، بازارها و... است، تشریح کرد: از تمامی مردم شریف شهرستان خواهش می کنم این اقدامات و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای حفظ سلامتی همه شما عزیزان است و امیدواریم با همکاری همه، ان شاء لله به زودی شاهد حذف این ویروس خطرناک باشیم.

انتهای پیام/