به گزارش صبح توس؛ بر اساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از اواخر وقت امروز با ورود سامانه بارشی از نواحی جنوب غربی به استان شاهد افزایش ابرناکی و به تدریج بارش در سطح استان خواهیم بود.

در روزهای دوشنبه و سه شنبه علاوه بر گسترش سامانه، بر حجم بارش‌ها که غالبا به شکل رگبار باران در پاره‌ای نقاط همراه با رعدوبرق، بارش تگرگ و وزش باد شدید است، افزوده خواهد شد.

همچنین طی این مدت به ویژه در نواحی جنوبی استان آبگرفتگی معابر عمومی، ایجاد رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود. سامانه فوق اوایل روز چهار شنبه بتدریج از استان خارج خواهد شد.

پیش بینی روزانه هوای استان برای امروز شنبه، آسمانی صاف به تدریج افزایش ابر در بعدازظهر و افزایش سرعت وزش باد را نشان می‌دهد حداقل دمای امروز  چهار و حداکثر دما 17 درجه سلسیوس خواهد بود.

برای روز یکشنبه آسمانی کمی ابری به تدریج افزایش ابر در بعدازظهر، رگبار پراکنده باران و رعدوبرق همراه با افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می‌شود و حداقل دما 6 و حداکثر آن 17درجه سلسیوس است.

روز دوشنبه آسمانی نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار و رعدوبرق خواهییم داشت که بارش تگرگ و وزش باد نسبتا شدید هم درو از انتظار نیست و دمای هوا 9 و 18 درجه سلسیوس خواهد بود.

روز سه شنبه آسمانی نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار و رعدوبرق با احتمال بارش تگرگ گاهی وزش باد نسبتا شدید اواخر وقت کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود که انتظار می‌رود دمای هوا هشت و 17 درجه سلسیوس باشد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد طی 24 ساعت گذشته فریمان با کمینه دمای 1- درجه سلسیوس سردترین و سرخس با بیشینه دمای 19 درجه سلسیوس گرمترین شهرهای خراسان رضوی بوده‌اند.

طی این مدت کمینه و بیشینه دمای شهر مشهد مقدس به ترتیب چهار و 15 درجه سلسیوس بوده است.

همچنین بیشترین سرعت وزش باد از ایستگاه هواشناسی بردسکن با سرعت 50 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

انتهای پیام/