فاطمه نوده در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به انجام غربالگری ضربتی کرونا ویروس در کوی گلستان به عنوان یکی از محلات پرخطر در شهرستان سبزوار اظهار کرد: ️در راستای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا ویروس با یک طرح ضربتی یک روزه و تشکیل ۸ تیم مراقب سلامت (پزشکی و پاراکلینیکی) در کوی گلستان سبزوار و محلات اطراف آن غربالگری سلامت به صورت حضوری انجام شد.

وی ادامه داد: در این طرح ضربتی ۶۷۰ نفر در یک روز غربالگری شدند و بررسی‌های لازم از نظر علایم بیماری، سوابق خانوادگی، سابقه برخورد با افراد مشکوک و همچنین آموزش‌های لازم در خصوص نحوه گندزدایی محیط و حفاظت فردی در برابر بیماری کرونا ویروس ارائه شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه شناسایی افراد مشکوک یکی از مهم‌ترین اهداف این اقدام بود، تصریح کرد: در این طرح تعداد 18 نفر مشکوک به علایم بیماری کرونا ویروس شناسایی شدند، که برای اقدامات تشخیصی و درمانی به پزشک ارجاع داده شدند.

نوده افزود: مطابق دستورالعمل این افراد در ادامه طرح دارای پنج نوبت پیگیری و مراقبت هستند که اقدامات و هماهنگیهای لازم با مراکز و پایگاه‌های سلامت تحت پوشش جمعیتی صورت گرفته است.

براساس آخرین آمار، تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در سبزوار 98 نفر است که نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

همچنین از این تعداد 71 نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند و 13 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/