خالقداد عرب در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ از اجرایی شدن طرح قطع زنجیره کرونا ویروس  یا استقرار ایستگاه های نطارتی در مبادی ورودی این شهرستان خبر داد و گفت: در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا ویروس، طرح قطع زنجیره انتقال کرونا در جهت جلوگیری از ورود افراد غیربومی و شناسایی افراد مشکوک به بیماری در مبادی ورودی رشتخوار از طهر روز گذشته آغاز شد.

عرب در ادامه بیان کرد: طرح قطع زنجیره انتقال این بیماری در سه راهی شهر جنگل، تقاطع روستای آهنگران و محور رشتخوار به خواف( تقاطع روستای مهدی آباد) جهت کنترل ترددها خصوصا ترددهای غیرضروری با همکاری شبکه بهداشت و درمان، پلیس راهور، نیروی انتظامی و... انجام می شود.

وی همچنین با اشاره به عدم توجه بعضی از افراد به مسائل بهداشتی و اطلاعیه های ستاد مبارزه با کرونا شهرستان، گفت: کنترل ورود به پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه‌ها و مکان‌های تفریحی و گردشگری در سطح شهرستان با کمک شهرداران، دهیاران و بسیجیان در حال انجام است و تا اطلاع ثانوی تردد به تمامی فضاهای مذکور ممنوع و مسیرهای منتهی آنها مسدود می باشد.

فرماندار رشتخوار در ادامه در خصوص فعالیت بازارهای شهرستان، اظهار کرد: صنوف غیرضروری تعطیل شده است و صنوفی که مجاز به فعالیت هستند باید نکات و مسائل بهداشتی را با جدیت بیشتر رعایت نمایند و در صورت که تخلفی از آنها گزارش شود، با واحد متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

وی با اشاره به دغدغه مردم در خصوص تردد کامیون های حامل مواد معدنی از داخل شهر رشتخوار گفت: با پیگیری های انجام شده و با حمایت های مدیرعامل معادن سنگ آهن سنگان و با توجه به دغدغه مردم به منظور مقابله و پیشگیری از شیوع این بیماری در صورت تسطیح و تکمیل کمربندی، بهره برداری موقت از آن جهت تردد کامیون های حامل مواد معدنی و وسایل نقلیه غیربومی خواهد شد.

انتهای پیام/